تبلیغات در مدیانیوز

 

آخرین اخبار


- بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات از شنبه آغاز به کار می کند
- بالن های ویژه دسترسی جهانی به اینترنت ۴G راهی آسمان شدند
- معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد: جشنواره مطبوعات امسال برگزار نمی شود
- ویکی‌پدیا پنج میلیونی شد
- ائتلاف غول‌های فناوری برای اتصال جهان به اینترنت
- حذف حدود 800 پست مدیریتی در صداوسیما
- استفاده گوگل از پهپاد برای تحویل کالا و خدمات به مشتریان
- چرا «اکونومیست» نداریم؟
- پشت‌ پرده تجارت «لایک» و «فالو» در ایران
- کتاب جدید: سیاست‌گذاری و مدیریت رسانه

 

گروه خبری: نمایشگاه

تاریخ ارسال: چهارشنبه، 13 آبانماه 1394  

 

بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات از شنبه آغاز به کار می کند

 
 

بیست‌و‌یکمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری ار روز شنبه 16 آبان باحضور 600 رسانه آغاز به کار می‌کند و تا 22 آبان ادامه دارد.  

 
 

بیست‌و‌یکمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری ار روز شنبه 16 آبان باحضور 600 رسانه آغاز به کار می‌کند تا این رویداد در کشورمان، بزرگترین تجمعی لقب بگیرد که رسانه‌ای‌ها را دور هم جمع می‌کند.

به گزارش ایسنا، برای حضور در بیست‌و‌یکمین نمایشگاه مطبوعات 730 رسانه متقاضی شرکت بودند که از این تعداد تقاضای برخی مورد قبول واقع نشد.

در نمایشگاه سال قبل، 520 رسانه حضور داشتند که این رقم در نمایشگاه امسال با رشد کمی همراه بوده است. همچنین از 600 رسانه حاضر در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، 130 رسانه جدید هستند و در دو سال اخیر مجوزشان را کسب کرده‌اند.

از نکات قابل توجه در نمایشگاه مطبوعات امسال حضور بخش خصوصی است و در مجموع 340 رسانه بخش خصوصی در نمایشگاه 21 حاضر خواهند بود.

در این دوره از نمایشگاه مطبوعات، 567 غرفه برای 600 رسانه تعبیه می‌شود. همچنین نمایشگاه امسال همچون سال گذشته تقسیم‌بندی موضوعی دارد اما این تقسیم‌بندی موضوعی شامل خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، موسسات مطبوعاتی و همچنین نشریات استانی نمی‌شود.

همچنین گروه دین و اندیشه با 27، فرهنگی و هنری 57، سیاسی و اقتصادی 79، آموزشی و تخصصی 71، عمومی و خانواده 44 و کودکان و نوجوان با هفت شرکت‌کننده در نمایشگاه امسال حضور پیدا کرده‌اند و تعداد نشریات استانی، منطقه‌ای و محلی در نمایشگاه مطبوعات امسال 33 عنوان اعلام شده است.

قرار است رسانه‌های خارجی هم در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها حضور داشته باشند که اجرایی کردن این مهم به اداره کل رسانه‌های خارجی سپرده شده است.

نشریات دانشگاهی در نمایشگاه مطبوعات امسال، در سه حوزه تقسیم‌بندی شده‌اند که شامل وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی می‌شوند.

در نمایشگاه مطبوعات امسال غرفه جدیدی با عنوان «غرفه چهره‌ها و تجربه‌ها» راه‌اندازی می‌شود. علاوه بر این، قرار است غرفه جدیدی با عنوان «موزه مطبوعات» هم در بیست‌و‌یکمین دوره از نمایشگاه مطبوعات راه‌اندازی شود که طراحی آن را رضا صدیقی عهده‌دار است.

یکی دیگر از خبرهای مربوط به نمایشگاه بیست و یکم مطبوعات این است که محدوده زوج و فرد در طول برگزاری نمایشگاه برداشته می‌شود تا ورود و خروج خبرنگاران راحت‌تر انجام بگیرد.

همچنین قرار است هزینه‌های نمایشگاه مطبوعات امسال دو هفته پس از پایان نمایشگاه اعلام شود؛ ضمن اینکه قرار است همانند سال‌های گذشته بهترین رسانه و همچنین غرفه برتر معرفی شود. غرفه‌های برتر نمایشگاه امسال، علاوه بر دریافت هدیه نقدی و تخفیف 50 درصدی بهای غرفه در نمایشگاه سال بعد، در طرح رتبه‌بندی یا ضریب کیفی رسانه‌ها، امتیاز ویژه‌ دریافت خواهند کرد، در جانمایی نمایشگاه سال آینده در اولویت قرار می‌گیرند و می‌توانند در طرح اشتراک نیم بها، بدون نوبت پذیرش شوند.

در بیست‌و‌یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های همانند سال گذشته انتشار بولتن‌ها به روزنامه‌ها سپرده شده است و قرار است هر روز یکی از روزنامه‌ها بولتن رسمی نمایشگاه مطبوعات را دربیاورند.

برای نمایشگاه مطبوعات دو الی سه محل در محل مصلی تعبیه شده است که گفت‌وگوها در آنجا انجام شود و در عین حال طبق طراحی‌ای که انجام شده، اگر رسانه‌ای مهمان ویژه داشته باشد به جای اینکه مزاحم تردد دیگران باشد می‌تواند با انجام هماهنگی در این تالارها برنامه‌های خودشان را اجرا کنند.

همچنین مطابق آیین‌نامه، امسال پخش بیش از 10 وات صدا از بلندگو ممنوع اعلام شده است.

همچنین قرار است در حاشیه نمایشگاه مطبوعات امسال، نشست‌هایی با صاحب‌نظران و اهالی رسانه درباره سیاست‌های معاونت مطبوعاتی شکل بگیرد و صاحب‌نظران دیدگاه‌های خودشان در این نشست‌ها ارائه بدهند.

بیست و یکمین دوره از نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری با شعار «نقد منصفانه،‌ پاسخ مسوولانه» که مکمل شعار سال قبل است، از نخستین روز هفته آینده (16 آبان ماه) برگزار می‌شود و تا 22 آبان ادامه دارد.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg    
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook