تبلیغات در مدیانیوز

 

آخرین اخبار


- حذف حدود 800 پست مدیریتی در صداوسیما
- استفاده گوگل از پهپاد برای تحویل کالا و خدمات به مشتریان
- چرا «اکونومیست» نداریم؟
- پشت‌ پرده تجارت «لایک» و «فالو» در ایران
- کتاب جدید: سیاست‌گذاری و مدیریت رسانه
- سه دایره روزنامه‌نگاری بحران
- کتاب جدید: سیاست‌ و رسانه در دموکراسی‌های نو ظهور
- برگزاری کنفرانس بین‌المللی روزنامه‌نگاری، تبلیغات و مطالعات رسانه در تایوان
- برگزاری کنفرانس اروپایی رسانه، ارتباطات و فیلم در انگلیس
- کتاب جدید: دین و مبانی ارتباطات

 

گروه خبری: سازمان صداوسیما

تاریخ ارسال: چهارشنبه، 13 آبانماه 1394  

 

حذف حدود 800 پست مدیریتی در صداوسیما

 
 

محمد سرافراز گفت: سازمان صداوسیما صرفه‌جویی را سرلوحه کار خود قرار داد و ما حتی در ساختار سازمان تغییرات زیادی دادیم و 798 پست مدیریتی را از ساختار خود حذف کردیم، ولی با توجه به محدودیت‌هایی که در پذیرش آگهی‌ها داریم، هنوز نتوانستیم منابع مالی خود را تامین کنیم. 

 
 

محمد سرافراز گفت: سازمان صداوسیما صرفه‌جویی را سرلوحه کار خود قرار داد و ما حتی در ساختار سازمان تغییرات زیادی دادیم و 798 پست مدیریتی را از ساختار خود حذف کردیم، ولی با توجه به محدودیت‌هایی که در پذیرش آگهی‌ها داریم، هنوز نتوانستیم منابع مالی خود را تامین کنیم.

به گزارش ایسنا، نشست رهروان ولایت به ریاست کاظم جلالی و با حضور محمد سرافراز (رییس سازمان صداوسیما) روز یکشنبه تشکیل جلسه داد.

سرافراز در این جلسه با اشاره به محدودیت‌ها و کمبودهایی که در منابع مالی سازمان وجود دارد، گفت: درآمدهای سازمان از طریق دولت کاهش پیدا کرده است و ما سال گذشته را با حمایت‌های مقام معظم رهبری توانستیم به پایان ببریم و امسال نیز روی درآمدهای خود سازمان حساب کرده‌ایم.

رییس سازمان صداوسیما با اشاره به حضور فعال رسانه‌های بیگانه برای مبارزه با فرهنگ اسلامی گفت: ای پی تی‌وی (رسانه تعاملی) را تا پایان امسال راه‌اندازی می‌کنیم و مخاطبان با انتخاب خود می‌توانند برنامه موردنظرشان را به راحتی و در ساعت مورد نظر خود نظاره‌گر باشند.

فعالیت 112 شبکه فارسی‌زبان روی ماهواره

رییس صدا و سیما در ادامه به حضور فعال رسانه‌های دشمن برای خدشه وارد کردن به فرهنگ ایرانی- اسلامی اشاره کرد و گفت: 31 ماهواره از ایران قابل دریافت است که از این 31 ماهواره، هزاران شبکه پخش می‌شود و 112 شبکه به زبان فارسی و 171 شبکه مختص ایران برنامه‌سازی دارد و آن‌ها روی این شبکه‌ها خیلی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وی راه‌اندازی رسانه تعاملی (IPTV) را راه‌حلی برای مقابله با این رسانه‌ها عنوان کرد و افزود: فعالیت ما در شبکه‌های مجازی باید افزایش پیدا کند تا مردم بتوانند هر زمان که بخواهند، برنامه مورد علاقه خود را انتخاب و تماشا کنند.

سرافراز همچنین از تلاش‌ رسانه ملی برای فعالیت بیشتر در حوزه‌های راهبردی، گفتمان انقلاب و مسایل علمی دارد.

وی اظهار کرد: مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی را راه‌اندازی کرده‌ایم تا بتوانیم سناریوهای بهتری داشته باشیم و همچنین شبکه کودک و خردسال را از هم مجزا کرده و از انیمیشن‌های داخلی استفاده خواهیم کرد.

راه‌اندازی شبکه اچ‌دی برای تهران

رییس صدا و سیما درباره تغییراتی که در شبکه پنج صورت گرفته است، اظهار کرد: پخش این شبکه به صورت سراسری شده بود و دیگر مختص به استان تهران نبود و با تقویت این شبکه در راستای ساخت برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، راهبرد این شبکه از حالت استانی بودن خارج شد.

وی تاکید کرد: به زودی شبکه‌ای مختص استان تهران با کیفیت HD و تولیدی راه‌اندازی خواهد شد.

سرافراز درباره پوشش فرستنده‌های دیجیتال در شهرهای فاقد این فرستنده گفت: تا پایان سال 94 بودجه‌ای برای این منظور در نظر گرفته‌ایم ولی خیلی از مناطق دور افتاده وجود دارد که فاقد فرستنده هستند و باید اول منابع مالی آن‌ها را تامین کنیم.

براساس این گزارش، اعضای فراکسیون رهروان ولایت در ابتدای این جلسه به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود درخصوص برنامه‌های سازمان صدا و سیما پرداختند.

اعضای فراکسیون رهروان ولایت به موضوعاتی از قبیل پخش تک بعدی سند برجام، عدم پوشش صدا و سیما در مناطق محروم و گرایش آنان به شبکه‌های ماهواره‌ای، تشکیل جلسات منظم نمایندگان با صدا و سیما، تمرکز بیشتر بر روی خرده فرهنگ‌ها و فرهنگ سازی اسلامی، حذف بهانه‌های تکراری و بی‌کیفیت از صدا و سیما و دقت در تبلیغات حوزه سلامت اشاره داشتند.

همچنین بت کلیا نماینده اقلیت آشوری ضمن انتقاد از عدم تعامل صدا و سیما با مجلس بالاخص در حوزه اقلیت‌های دینی، گفت: یکی از راه‌های مبارزه با رسانه‌های دشمن، استفاده از ظرفیت‌های نمایندگان اقلیت‌ها در داخل کشور است که متاسفانه به این ظرفیت اصلا توجهی نمی‌شود.

در پایان نمایندگان خواستار تلاش سازمان صدا و سیما جهت تقویت وحدت و وفاق ملی شدند.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg    
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook