تبلیغات در مدیانیوز

 

آخرین اخبار


- چرا «اکونومیست» نداریم؟
- پشت‌ پرده تجارت «لایک» و «فالو» در ایران
- کتاب جدید: سیاست‌گذاری و مدیریت رسانه
- سه دایره روزنامه‌نگاری بحران
- کتاب جدید: سیاست‌ و رسانه در دموکراسی‌های نو ظهور
- برگزاری کنفرانس بین‌المللی روزنامه‌نگاری، تبلیغات و مطالعات رسانه در تایوان
- برگزاری کنفرانس اروپایی رسانه، ارتباطات و فیلم در انگلیس
- کتاب جدید: دین و مبانی ارتباطات
- رسانه‌هایی که حضورشان در نمایشگاه مطبوعات قطعی شد
- رابطه فیس‌بوک و آژانس‌های جاسوسی آمریکا زیر ذره‌بین اروپا

 

گروه خبری: تبلیغات صوتی-تصویری

تاریخ ارسال: جمعه، 29 فروردینماه 1393  

 

مدیر شبکه رادیو سلامت: حذف تبلیغ چیپس و پفک از عهده ما برنمی‌آید؛ باید قانون تصویب شود

 
 

مدیر شبکه رادیو سلامت به برنامه‌های ویژه هفته سلامت در این شبکه رادیویی اشاره کرد و درباره مشکلات حذف تبلیغات کالاهای مضر همچون چیپس و پفک در رسانه ملی صحبت کرد. 

 
 

مدیر شبکه رادیو سلامت به برنامه‌های ویژه هفته سلامت در این شبکه رادیویی اشاره کرد و درباره مشکلات حذف تبلیغات کالاهای مضر همچون چیپس و پفک در رسانه ملی صحبت کرد.

علیرضا بهفر مدیر شبکه رادیو سلامت سه‌شنبه ۲۶ فروردین ماه با اشاره به هفته سلامت در آغاز اردیبهشت ماه به تشریح برنامه‌های این شبکه رادیویی در هفته سلامت پرداخت و گفت: با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت از سوی رهبر معظم انقلاب در ۱۸ فروردین و همچنین تاکید رئیس جمهور در اوایل سال در حوزه سلامت، عنوان «بهار سلامت» برای امسال چندان دور از اغراق نیست.

وی ادامه داد: یکی از بندهای سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب افزایش آگاهی، مسئولیت‌پذیری، توانمندی و مشارکت ساختارمند و فعالانه خانواده و جامعه است که این امر به عهده نهادها و سازمان‌های فرهنگی و آموزشی قرار داده شده است. معضلات ما در حوزه سلامت کم نیست به خصوص در حوزه بیماری‌های غیر واگیردار و برای این منظور شعار امسال وزارت بهداشت بر خودمراقبتی تاکید کرده است یعنی ما بتوانیم با ایجاد انگیزه در مردم رفتارهای سالمی را شکل دهیم.

مدیر رادیو سلامت با اعلام آماری از طرف وزارت بهداشت به مهمترین این بیماری‌ها و رفتارهای غیر سالم اشاره و بیان کرد: هم اکنون ۴۸ درصد از مردم دچار اضافه وزن و چاقی هستند و ما سالانه ۵۵ هزار مرگ و میر را از این طریق شاهدیم. همچنین ۱۰ درصد از مردم سیگار مصرف می‌کنند که سالانه ۱۱ هزار مرگ رقم می زند و ۲۰ درصد از مردم از فشار خون رنج می برند که ۸۶ هزار مرگ سالانه را در سال رقم می‌زند. همچنین ۱۵ درصد با دیابت و قند با ۳۴ هزار مرگ سالانه و ۲۸ درصد با چربی خون با ۳۴ هزار مرگ سالانه مواجه‌اند.

وی ادامه داد: ۸۸ درصد از مردم نیز تغذیه نامناسبی دارند. علاوه بر اینها جمعیت ما به سمت جمعیت سالمند حرکت می‌کند. البته متاسفانه در کشورهای در حال توسعه روی این جمعیت برنامه ریزی مناسبی در نظر گرفته نمی‌شود.

مدیر رادیو سلامت با بیان اینکه باید بتوان دانشی را در مردم ایجاد کرد که از بروز بیماری‌ها پیشگیری کند، افزود: در برنامه‌های رادیو سلامت به موضوعات مختلف حوزه سلامت پرداخته می‌شود که از جمله این موضوعات توجه به خودمراقبتی جسم است. برای این منظور برنامه‌هایی همچون «فراسو» تدارک دیده شده و در آن مردم به ورزش توجه داده می‌شوند و اینکه باید در طول هفته سه الی چهار دفعه در حدود ۲۰ دقیقه ورزش کنند.

بهفر در ادامه به اولویت‌های بعدی شبکه سلامت اشاره و بیان کرد: اولویت دوم تغذیه سالم است و اینکه مردم به پرهیز از فست‌فودها و پخت غذاهای سنتی تشویق شوند. این اولویت با برنامه‌هایی همچون «سفره ایرانی» و «فراسو» در نظر گرفته شده است. همچنین مردم باید بدانند که در شبانه روز باید شش تا هشت ساعت خواب مناسب داشته باشند. موضوع خواب مناسب نیز در برنامه‌های «مجله پزشکی» و «خانه ما» تدارک دیده شده است.

مدیر رادیو سلامت به سایر موضوعات اشاره کرد و گفت: مشورت قبل از بیماری در برنامه‌های «فراسو» و «مجله پزشکی» و خودمراقبتی روان و نه گفتن در برنامه «کودک من»، جدا کردن زندگی در محل کار و خانه در برنامه «کارگاهی برای زندگی» و همچنین موضوع اعتماد به نفس در برنامه های «زندگی جاریست»، «سایبان آرامش»، «کودک من» آمده است. علاوه بر این‌ها حوزه سلامت اجتماعی که به ارتباطات میان فردی و معاشرت و مراوده با دیگران پرداخته می‌شود در برنامه «صبح و زندگی» با حضور کارشناسان تدارک دیده شده است.

مدیر رادیو سلامت با اشاره به دیگر برنامه‌های این شبکه رادیویی گفت: گروه سلامت معنوی در برنامه‌های «تا بیکران»، «حس خوب زندگی»، «سرآغاز» ارتباط انسان با خالق را ترویج می‌کند و همچنین به دیگر موضوعات قرآنی، مطالعه متون مذهبی، شرکت در مناسک، صله رحم و ... می پردازد. گروه سلامت و تفریحات نیز مجموعه‌ای از موضوعات را در قالب طنز، نمایش، مسابقه و گزارش می‌آورد و یکی از برنامه‌های زنده در هفته سلامت پیاده‌روی خانواده‌ها و پارک خلیج فارس در روز جمعه ۵ اردیبهشت ماه است که با حضور برنامه‌سازان ما انجام خواهد شد. همچنین آنونس‌های تولید شده رادیو سلامت در طول شبانه‌روز تحت عنوان «هوای تازه» و «یک نکته یک متخصص» در طول هفته سلامت پخش می‌شود.

مدیر شبکه رادیو سلامت در پایان درباره تعامل شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی در تبلیغ کالاهای مضر عنوان کرد: در این چند سالی که من در رادیو سلامت بودم یک بار هم تبلیغ چیپس و پفک و دیگر کالاهای مضر را نداشتیم اما به راحتی نمی‌توان جلوی تبلیغ این کالاها را در سازمان صدا و سیما گرفت. در حدود ۱۰ سال پیش ما تنها توانستیم حدود یک هفته جلوی تبلیغ این کالاها را بگیریم اما از ما شکایت شد و دادگاه هم برای این حرکت ما منبع قانونی خواست و ما چنین قانونی نداشتیم بنابراین مجلس یا قوه قضاییه برای تبلیغ این کالاها باید قانون صادر کنند و سازمان نمی‌تواند از طرف خود حکم صادر کرده و قضاوت کند.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg    
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook