تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- هلند قانون «بی‌طرفی اینترنت» را تصویب کرد
- یک چهارم کاربران امریکایی فیس‌بوک دروغ می‌گویند
- ترس جداشدن از تلفن همراه، بزرگ‌ترین فوبیای جهانی
- گوگل و نقض قانون کپی رایت
- پیام تبریک پدر علوم ارتباطات ایران درباره بزرگداشت علمی دکتر مهدی محسنیان‌راد
- تلاش وبلاگ‌نویسان برای جلوگیری از خدمات ویندوز لایو
- کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی برنامه‌سازان رادیو در تهران
- سیل واردات نوت‌بوک به ایران در سال ۱۳۹۰
- رایزنی چین و آمریکا برای توقف جنگ سرد سایبری
- دستور وزیر ارتباطات برای استفاده از ایمیل ملی

 

گروه خبری: حریم خصوصی

تاریخ ارسال: شنبه، 23 اردیبهشتماه 1391  

 

هلند قانون «بی‌طرفی اینترنت» را تصویب کرد

 
 

هلند به عنوان اولین کشور عضو اتحادیه اروپا قانون بی‌طرفی اینترنت را تصویب کرد و شرکت‌های اینترنتی را از کنترل و بررسی داده‌ها و وب‌گردی کاربران و شنود مکالمات صوتی جز در موارد استثنایی منع کرد. 

 
 

دویچوله - هلند به عنوان اولین کشور عضو اتحادیه اروپا قانون بی‌طرفی اینترنت را تصویب کرد و شرکت‌های اینترنتی را از کنترل و بررسی داده‌ها و وب‌گردی کاربران و شنود مکالمات صوتی جز در موارد استثنایی منع کرد.

هلند به عنوان اولین کشور اروپایی، قانون "بی‌طرفی اینترنت" را تصویب کرد. قانون بی‌طرفی اینترنت، شرکت‌های اینترنتی را از کنترل داده‌ها و وب‌گردی کاربران منع می‌کند.

بنا به این قانون شرکت‌های اینترنتی تنها در صورتی که در شبکه‌ی خود با مشکل فنی جدی مواجه شده باشند می‌توانند وب‌گردی کاربران را برای رفع مشکل فنی " تا حدودی مشخص" بررسی کنند. پارلمان هلند قرار است در نشستی در روز ۱۵ ماه مه درباره‌ی تعیین چگونگی این حدود بحث کند.

این قانون مصوب پارلمان هلند همچین هرگونه شنود مکالمات صوتی کاربران را ممنوع اعلام کرده و شرکت‌های اینترنتی را از استفاده از تکنولوژی‌های شنود تلفنی منع می‌کند. نمایندگان پارلمان هلند تاکید کردند که شنود تلفنی تنها در موارد جرمهای خاص و با تشخیص و تایید مقامات امنیتی برای جلوگیری از جرایم خطرناکی مثل تروریسم می‌تواند مجاز شود.

در هلند بعد از آن‌که شرکت اینترنتی و تلفنی بزرگ « کا پ ان» بعد از مدت‌ها طفره رفتن بالاخره اعتراف کرد که آن‌ها از تکنولوژی ردیابی برای پیدا کردن علایق کاربران در استقاده از افزونه‌های اینترنتی استفاده می‌کنند تا با توجه به این علایق تبلیغات کنند، انتقادهای بسیاری مطرح شد. قانون تازه استفاده از چنین فن‌آوری‌هایی را برای ردیابی علایق کاربران و استفاده‌های تجاری ممنوع خواهد کرد.

قانون تازه به شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت این اجازه را می‌دهد که اگر تشخیص دهد کاربر از اینترنت برای اقدامات غیرقانونی استفاده کند، قطع کنند. همچین عدم پرداخت صورت حساب‌های اشتراک ماهانه همچنان به عنوان اصلی‌ترین دلیل برای قطع دسترسی کاربر به اینترنت باقی مانده است.

تصویب قانون بی‌طرفی اینترنت در هلند بخشی از اقدامات اتحادیه اروپا برای تغییر قوانین کشورهای عضو این اتحادیه در راستای بخشنامه" قواعد ارتباطات" مصوب اتحادیه است.

فعالان آزادی بیان و اینترنت آزاد در هلند که ماه‌ها برای تصویب این قانون در هلند تلاش کرده و کمپین‌هایی را ترتیب دادند، از تصویب قانون استقبال کرده و این اقدام دولت هلند را "لحظه‌ای تاریخی" در تاریخ آزادی بیان در کشور توصیف کردند.

بااین‌حال برخی از کاربران اینترنت در هلند این مصوبه پارلمان هلند را "ناکافی" توصیف کرده و از این‌که هنوز به شرکت‌های اینترنتی در قانون اجازه داده خواهد شد که در شرایط خاص فعالیت‌های کاربران را کنترل و بررسی کنند، ابراز نارضایتی کردند.

فعالان آزادی اینترنت در هلند در وب‌سایت خود از سایر کشورهای اروپایی نیز خواستند
قوانینی در حمایت از کاربر و حریم شخصی او تصویب کنند.

اینترنت از همان سال‌‌های اول حضور خود نقش رسانه جایگزین را پیدا کرد. با آغاز دوران وبلاگ‌نویسی و بعدتر ظهور شبکه‌های اجتماعی، ساختار قدرت را هرچه بیشتر به نقد کشید و هژمونی را شکست و به همه این امکان را داد که صدا و نظر خود را منعکس کنند. این خاصیت اینترنت آن‌قدر چشمگیر بوده و هست که در سال ۲۰۱۰،
یکی از نامزدهاث اصلی برای دریافت جایزه نوبل صلح بود.

وینتون سرف، پدر اینترنت، بارها گفته است که بی‌طرفی نت باید حفظ و تقویت شد و اینترنت امکان برابری برای همگان که صدای خود را به گوش برسانند.

«بنیاد مرز الکترونیک» می‌گوید «حق دسترسی آزاد به اطلاعات روی وب و گسترش و حفظ امکان برابری آنلاین» از جدی‌ترین مسائل پیش‌رو در سال‌های آینده خواهد بود.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed