تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: دنیای اینترنت

تاریخ ارسال: جمعه، 20 خردادماه 1390  

 

هکرهای جهان برای حل بحران‌های زمین گردهم می‌آیند

 
 

هکرهای جهان همگی مخرب و تبهکار نیستند، کنفرانس جهانی که طی روزهای آینده در سرتاسر جهان در میان هکرهای خوب برگزار خواهد شد گواهی بر این واقعیت است، رویدادی که در آن برای بزرگترین بحرانهای جهان راه حلهای تاثیرگذار ارائه خواهد شد.  

 
 

هکرهای جهان همگی مخرب و تبهکار نیستند، کنفرانس جهانی که طی روزهای آینده در سرتاسر جهان در میان هکرهای خوب برگزار خواهد شد گواهی بر این واقعیت است، رویدادی که در آن برای بزرگترین بحرانهای جهان راه حلهای تاثیرگذار ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، معمولا زمانی که عبارت هکر به گوش فردی می رسد، تصور فرد از صاحب این عنوان فردی نیست که خود را برای حل و جلوگیری از توسعه بحرانهای جهانی وقف کرده باشد. اما طی روزهای آینده هکرهای سرتاسر جهان با هدف مهار کردن و مدیریت خطر ناشی از فجایع طبیعی و تغییرات آب و هوایی در کنفرانس "هَکاتون" گرد هم خواهند آمد. این مراسم دور ششم از کنفرانس جهانی Random Hacks of Kindness است، کنفرانسی که در آن از اینترنت به عنوان ابزار و محوری برای نمایش دادن مشکلات جهان استفاده می شود.

این گردهمایی ها که در شهرهای سرتاسر جهان از جمله آتلانتا، سیلیکن ولی، بازل و بوگوتا برگزار خواهند شد، نتیجه همکاری سال 2009 شرکتهای گوگل، مایکروسافت، یاهو، ناسا و بانک جهانی است.

به گفته رهبران کنفرانس RHoK هماهنگی و همخوانی متخصصان بحرانهای طبیعی و هکرهای رایانه ای است که می تواند این کنفرانس را تاثیر گذار کند زیرا معمولا راه حلهای ارائه شده توسط افراد متخصص بیش از اندازه دشوار و راه حلهای ارائه شده توسط کاردانان میدانی بیش از اندازه غیر تخصصی و غیرعلمی هستند از این رو RHoK در تلاش است تا این نقاط ضعف را به دقت آشکار کند.

در واقع در این کنفرانس مثبت ترین وجهه هک کردن یعنی استفاده حداقلی از منابع و استفاده حداکثری از قدرت مغز انسان برای خلق راهکاری خارق العاده برای مشکلات رایج جهان مورد بررسی قرار می گیرد و هدف از برگزاری آن دستیابی به راه حلهای قطعی برای برخی از مشکلات بزرگ جهان است به شکلی که متخصصانی که مشکلات را مطرح کرده اند بتوانند این راه حلها را مورد استفاده قرار دهند.

یکی از کارآمد ترین برنامه هایی که در کنفرانس سال 2009 ارائه شد برنامه "I’mOK" ( من خوب هستم) بود، برنامه ای برای ارسال پیامک که مردم هائیتی و شیلی می توانستند با استفاده از آن به خانواده هایشان در منطقه اطلاع دهند که در سلامت به سر می برند. همچنین بانک جهانی در کنفرانس سال 2010 برنامه ای را ارائه کرد تا بر اساس آن بتوان خطرات ناشی از رانش زمین را شبیه سازی کرد.

عملکرد RHoK مشابه یک سازمان محافظت بین المللی است که می تواند منابع متعددی فراهم آورد اما گروه های مختلف در شهرهای مختلف جهان بر روی موضوعات منطقه ای متمرکز خواهند شد، برای مثال در استرالیا قرار است بر روی ارائه برنامه ای برای پیشگیری و مقابله با به دام افتادن ساکنان در آتش سوزی ها، سیلها و سونامی تمرکز شود. تنوع راهکارهایی که در پایان این کنفرانس به دست می آیند همان چیزی است که این کنفرانس را برای پشتیبانان مالی اش خوشایند ساخته است.

بر اساس گزارش سی ان ان، این گروه ها در تمامی شهرها، از نایروبی در کنیا گرفته تا بوئنوس آیرس در آرژانتین و تمامی شهرهای میان این دو نقطه گرد هم خواهند آمد. "هیتر لیسون" سازمان دهنده این کنفرانس که آغاز دومین دور از کنفرانس RHoK در تورنتو کانادا را به عهده داشته و تعداد هکرهای حاضر در آن را 90 نفر اعلام کرده، معتقد است هیجان انگیزترین رویداد در این کنفرانس جهانی برخورد مغزها است، زیرا افرادی از تمامی زوایا و جنبه های زندگی در آن حضور دارند، مدیران اورژانس، حسابدارها، متخصصان بهداشت و درمان، خبرنگارها، توسعه دهندگان اطلاعات و منابع اطلاعاتی باز، ورزشکارها و دیگر افراد در این کنفرانس حضور خواهند داشت تا انرژی و دانش خود را به شیوه ای دلگرم کننده و الهام بخش مورد استفاده قرار دهند.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed