تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: همایش

تاریخ ارسال: چهارشنبه، 5 خردادماه 1389  

 

گزارشی از نشست‌های تخصصی اجلاس جهانی صدا در زیباکنار

 
 

صبح پنجم خرداد ماه در جریان برگزاری نخستین روز از یازدهمین جشنواره بین المللی رادیو و سومین اجلاس جهانی صدا، دو پنل با حضور سخنرانانی از ایران، استرالیا، سنگاپور و کره جنوبی برگزار شد.  

 
 

صبح پنجم خرداد ماه در جریان برگزاری نخستین روز از یازدهمین جشنواره بین المللی رادیو و سومین اجلاس جهانی صدا، دو پنل با حضور سخنرانانی از ایران، استرالیا، سنگاپور و کره جنوبی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در نخستین روز از یازدهمین جشنواره بین المللی رادیو، پنل‌های «رادیو رسانه امید و آگاهی» و «رادیو دیجیتال، رادیویی چند رسانه‌ای و چند منظوره» برگزار شد.

در پنل نخست که «رادیو رسانه امید و آگاهی» نام داشت و ساعت ‌٩ و ‌٣٠ دققیه برگزار شد، دکتر سعیدرضا عاملی، مدرس دانشگاه و نویسنده و پژوهشگر، درباره «رادیو دیجیتال، تلفن همراه و نظام فراگیر کامپیوتری: رسانه جهانی امید و آگاهی و رسانه همه‌جا حاضر» صحبت ‌کرد.

وی در بخشی از سخنرانی خود گفت: رادیو دیجیتال مفهوم عامی است که صحبت از انتقال رسانه صدا و سکوت از محیط آنالوگ به محیط دیجیتال می کند. این انتقال موجب می‌شود که علائم صدای آنالوگ تبدیل به علائم صدای دیجیتال شود.

عاملی، رادیو دیجیتال را با هفت مشخصه از آنالوگ متمایز کرد و گفت: تولید و دیجیتال، ویرایش، دریافت فرد محورانه، فراگیری و پوشش، تعامل با مخاطب، پیوند با سایر رسانه ها و مشتری مداری برنامه های رادیویی هفت ویژگی است که رادیوی دیجیتال را از رادیوی آنالوگ جدا می کند.

هم‌چنین در پنل نخست، هم‌چنین سیوبان مک هیو از استرالیا درباره «نماد کوه‌های برفی - چگونه یک نماد می‌تواند به تکوین یک ملت کمک کند» سخنرانی کرد.

***

به گزارش ایسنا، پنل دوم اجلاس جهانی صدا «رادیو دیجیتال، رادیویی چند رسانه‌ای و چند منظوره» نام داشت که چهارشنبه ساعت ‌‌١١ تا ‌‌١٣ دقیقه برگزار شد.

استیو اهرن استرالیایی سخنران نخست این پنل بود که مطلب خود را با عنوان «آغاز کار رادیو دیجیتال در استرالیا (یک مطالعه موردی)» ارائه کرد.

دکتر حمید ضیایی‌پرور، از ایران هم ارائه کننده مقاله دوم این پنل بود که مقاله «اینترنت و رادیو: بررسی کارکرد‌ها و تاثیرات متقابل اینترنت و رادیو» را ارائه ‌کرد.

او در بخشی از این مقاله خود به طرح این پرسش پرداخت که تاثیرهای مثبت و منفی اینترنت بر کاربردهای رایج رادیو کدام است؟

ضیایی پرور سپس سعی کرد به پرسش‌هایی از این دست پاسخ دهد که زبان وبلاگها، وب سایت ها، محتوای ایمیلی و شبکه های اجتماعی و پاکدست ها تا چه حد بر رادیو تاثیر گذاشته است؟

در این پنل هم‌چنین کیم انگ یو از سنگاپور درباره «رادیو جدید: در نما، در صحنه، در مسیر و در راهی‌شدن» سخنرانی کرد. لی‌جین هی از کره جنوبی سخنران چهارم بود که مقاله‌اش را با عنوان «تحول رادیو برای چند منظوره‌شدن» ارائه داد.

بر اساس این گزارش، عصر امروز نیز پنل سوم اجلاس جهانی صدا برگزار می‌شود که «رادیو و جامعه: ارتقاء فعالیت‌های رادیو محلی/ رادیو اجتماع» نام دارد. این پنل از دقایقی پیش آغاز شده است و دکتر عبدالحسین کلانتری از ایران نخستین سخنران این پنل است که مقاله‌اش را با عنوان «سبک زندگی‌سازی»(برنامه‌های رادیویی: پاسخ‌گویی به نیازهای روزمره مخاطبان در عصر مدرن) ارائه می‌دهد. کوهوا بین ویتنامی درباره «بهبود جایگاه رادیو در کشورهای در حال توسعه» سخنرانی می‌کند. زکیه هلیم از سنگاپور هم در این پنل از «بسط تجارب و پیشرفت‌ها برای تاثیر‌گذاری بیشتر» می‌گوید و منیژه پورنوروز از ایران مقاله‌ای درباره «رادیو و مخاطبان کودک و نوجوان» ارائه خواهد داد.

پنل چهارم «رادیو و نمایش» نام دارد که چهارشنبه از ‌‌١٧ الی ‌‌١٨ و ‌‌٣٠ دقیقه برگزار می‌شود. دکتر قطب‌الدین صادقی از ایران نخستین سخنران این پنل است که درباره «شخصیت‌پردازی در نمایش رادیویی» صحبت می‌کند. ایوب آقاخانی از ایران هم درباره «زاویه شنود در نمایش رادیویی» مقاله ارائه می‌دهد. آدام مکوالی از نیوزلند در این پنل از «جادوی نمایش رادیویی» سخن می‌گوید.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed