تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: دسترسی به اینترنت

تاریخ ارسال: چهارشنبه، 5 خردادماه 1389  

 

قطع اینترنت شمال غرب کشور

 
 

عصر روز سه شنبه اینترنت منطقه شمال غرب کشور بدون اطلاع قبلی قطع شده و این وضعیت تا چهارشنبه در استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و زنجان همچنان ادامه دارد. 

 
 

عصر روز سه شنبه اینترنت منطقه شمال غرب کشور بدون اطلاع قبلی قطع شده و این وضعیت تا چهارشنبه در استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و زنجان همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، بروز این مشکل فعالیتهای برخی ادارات، شرکتها و موسسات این منطقه به خصوص ارومیه را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده و تا حدودی فعالیتهای عادی برخی از این نهادها مختل شده است.

آنچه بیش از همه موجبات اعتراض مردم ارومیه را فراهم کرده در کنار قطع و وصلهای مکرر شبکه اینترنت در طول یک هفته گذشته و عدم اطلاع رسانی این مشکل از سوی مسئولان ذیربط استان و به تبع آن کشوری مشکل قطعی اینترنت در این منطقه محدود به شبکه اینترنت نبوده و حتی خطوط IST نیز قطع بوده و امکان هیچگونه استفاده از شبکه اینترنت برای مردم این منطقه مقدور نیست.

خبرنگار مهر برای بررسی بیشتر این موضوع به سراغ تعدادی از کافی نتهای فعال در شهر ارومیه مراجعه کرده که متاسفانه یا با درب بسته و با اعتراض مسئولان و کاربران اینترنتی مواجه شد.

یکی از کاربران اینترنتی به خبرنگار مهر گفت: مشکل قطع و وصلی اینترنت پایین بودن سرعت اینترنت در شهرستان ارومیه تقریبا مشکل کلیشه ای و حالت تکراری به خود گرفته است.

مدیر یکی از شرکتهای اینترنتی فعال در آذربایجان غربی نیز در گفتگوی تلفنی با خبرنگار مهر ضمن اعتراض شدید نسبت به وضع به وجود آمده گفت: از عصر دیروز اینترنت بدون اطلاع رسانی قبلی قطع شده و امروز نیز همچنان ادامه دارد که موجب شده است با خیل عظیم تماس ها و اعتراضات مردم مواجه شویم.

وی ادامه داد: متاسفانه با وجود پیشرفت و توسعه روزانه زیرساختهای مخابراتی در سطح دنیا امروز همچنان شاهد بروز مشکلات فراوان از قبیل قطعی، سرعت پایین و امکان خدمات محدود به شبکه اینترنتی در سطح کشور و به تبع آن در ارومیه هستیم.

وی با بیان اینکه مردم و مشترکان این شرکت هر روز از وضع به وجود آمده گلایه مند هستند، خاطر نشان کرد: مشکل پایین بودن سرعت اینترنت، قطع و وصلی و ... در ارومیه مربوط به امروز نیست بلکه از سالیان گذشته نیز ادامه دارد ولی تاکنون اقدام موثر و عملی از سوی مسئولان در این زمینه صورت نگرفته است.

قطع دیتای تهران علت قطع اینترنت در شمال غرب کشور!

خبرنگار مهر در تماس با یکی دیگر از شرکتهای بزرگ اینترنتی استان در کمال تعجب با پیغام "با سلام مشترک گرامی اینترنت به دلیل قطعی دیتای تهران قطع می باشد" مواجه شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان غربی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در ارومیه ضمن تایید قطع بودن شبکه اینترنت چهار استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان گفت: این مشکل در پی اجرای طرح توسعه تجهیزات دیتا در منطقه با محوریت شهرستان تبریز به وجود آمده است.

بهمن اسماعیل زاده از علت اصلی بروز این مشکل اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: طرح توسعه رفت این شبکه به خوبی اجرا شده ولی در پی اجرای طرح برگردان با قطعی شبکه اینترنت به دلیل مشکلات سخت افزاری مواجه شده ایم.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح شرکت مخابرات استانهای مذکور هیچ گونه دخالتی ندارند، خاطر نشان کرد: این طرح توسط شرکت توسعه زیرساختهای وزارت ارتباطات اجرا می شود.

اسماعیل زاده اظهار داشت: شرکتهای مخابرات استانهای منطقه شمال غرب کشور در این زمینه تنها نقش استفاده و توزیع کننده را عهده دار هستند و این شرکتها نیز همانند مردم عادی از بروز این مشکل گلایه مند هستند.

شرکت زیرساخت مخابرات وزارت ارتباطات باید پاسخگو باشد

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه شرکت زیر ساخت مخابرات وزارت ارتباطات باید در این زمینه پاسخگو باشد، بیان داشت: بروز این مشکل از قبل باید پیش بینی می شد تا در صورت بروز شبکه اینترنت در ساعات پایانی روز قطع و مشکل برطرف می شد تا مردم صبح با قطعی اینترنت روبرو نشوند.

اسماعیل زاده در خصوص عدم اطلاع رسانی این مشکل به مردم بیان داشت: اجازه بدهید مشکل شناسایی و برطرف شود چون شرکت زیرساخت مخابرات به ما هم در این زمینه اطلاع رسانی نمی کند.

وی علت قطع و وصلی های مکرر شبکه اینترنت استان گفت: در این مدت با مشکل خاصی روبرو نبوده ایم و برخی قطع و وصلی ها در فاصله بسیار محدودی برطرف شده اند.

مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان غربی ضریب نفوذ اینترنت در استان را 26 درصد اعلام کرد و بیان داشت: این در حالی است که متوسط ضریب نفوذ اینترنت در کشور 23.5 درصد است.

اسماعیل زاده تعداد شرکتهای PAP ( اینترنت پرسرعت) در استان را 11 شرکت عنوان کرد و گفت: هشت مورد از این شرکتها در حال حاضر دارای مشترک اینترنت بوده و مابقی نیز با کلیه تجهیزات آماده ارائه خدمات هستند.

وی تعداد شرکتهای ISP استان را نیز 124 شرکت اعلام کرد و گفت: در حال حاضر بیش از هفت هزار و 200 نفر در استان از خدمات اینترنتی استفاده می کنند.

اسماعیل زاده با بیان اینکه استان آذربایجان غربی در زمینه زیرساختهای مخابراتی جزو استانهای برتر کشور به شمار می رود، گفت: هم اکنون هفت هزار کیلومتر فیبر نوری در استان به اجرا درآمده است و در زمینه ارائه خدمات اینترنتی مشکل خاصی وجود ندارد.

در حالیکه امروزه هر روز فناوری جدیدی در دنیا ارائه می شود قطع اینترنت در منطقه پرجمعیتی از کشور مانند شمالغرب جای سئوال دارد و به نظر می رسد مسئولان به جای ارائه آمار و ارقام باید به ارائه خدمات واقعی بپردازند.

منطقه شمالغرب کشور شامل استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و زنجان بیش از هشت میلیون نفر را در خود جای داده اند.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed