تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تاریخ ارسال: سه شنبه، 6 بهمنماه 1388  

 

وزیر ارشاد: توقیف روزنامه به هیچ‌وجه راهکار مقابله با جنگ نرم نیست

 
 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همانطور که در کشورهای غربی روز به روز تعداد رسانه‌ها افزایش می‌یابد ما نیز متناسب با سلایق و اقشار گوناگون جامعه باید سایت، خبرگزاری، روزنامه و نشریه داشته باشیم که جوابگوی نیازها باشد. 

 
 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همانطور که در کشورهای غربی روز به روز تعداد رسانه‌ها افزایش می‌یابد ما نیز متناسب با سلایق و اقشار گوناگون جامعه باید سایت، خبرگزاری، روزنامه و نشریه داشته باشیم که جوابگوی نیازها باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سید محمد حسینی در حاشیه همایش استراتژی رسانه‌های داخلی مقابل جنگ نرم گفت: کار ما حمایت از مطبوعات و رسانه‌هاست؛ اینکه باید با جریان جنگ نرم رویارویی شود را همه پذیرفته‌اند اما در شیوه مقابله با این جنگ باید تقسیم کار صورت گیرد همان‌طور که در جنگ تحمیلی کارها تقسیم می‌شد. در این نبرد نیاز به همدلی افراد اندیشیمند و دلسوز هستیم زیرا ما از نظر عِِده و عُده و تجهیزات از غربی‌ها کمتر داریم.

وی افزود: خود اهالی مطبوعات می‌توانند تقسیم کار را انجام دهند ولی همایش‌هایی مثل امروز برای تبیین اهداف برگزار می‌شود، بعد از آن هر کس می‌تواند کاری که توان انجامش را دارد در این مبارزه صورت دهد و در دفاع از ایران کمک کند.

او با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های کشور آمریکا در امور رسانه‌ای برای جنگ نرم با ایران گفت: این نوع سرمایه‌گذاری‌ها با توجه به افزایش تعداد رسانه‌های آنان و نیز بنگاه‌های خبری که دارند، مشهود است و طی آن سعی دارند بر افکار عمومی تاثیر بگذارند. در این راستا از عواملی که بعضا متاسفانه ایرانی هم هستند بهره می‌گیرند. البته این تنها بخشی از هزینه واقعی است که مصرف می‌شود زیرا در حال حاضر تمام توجه غرب به ویژه آمریکا به ایران است تا به هر طریق ممکن به ایران لطمه بزند.

وی در مورد توقیف روزنامه‌ها و اینکه آیا راهکاری برای جنگ نرم است یا خیر؟ گفت: توقیف به هیچ‌وجه راهکار نیست بلکه حمایت از مطبوعات راهکار اصلی است. همانطور که در کشورهای غربی روز به روز تعداد رسانه‌ها افزایش می‌یابد ما نیز متناسب با سلایق و اقشار گوناگون جامعه باید سایت، خبرگزاری، روزنامه و نشریه داشته باشیم که جوابگوی نیازها باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در دوره‌ی جدید سعی در تعامل همیشگی بوده تا فاصله‌ای بین معاونت مطبوعاتی و امور اطلاع رسانی و رسانه‌ها نباشد. در برخی مقاطعی که بعد از انتخابات کشور دچار مشکلاتی بوده است لازم بود بعضی اوقات تذکراتی داده شود زیرا ما باید جوابگوی مردم باشیم که از ما می‌پرسند چرا اقدامی در برابر اینگونه مطبوعات صورت نمی‌گیرد، البته امیدواریم شرایط بهتر شود.

او همچنین اظهار کرد: در ماه گذشته شاهد بودیم کسانی که با ایران مشکل دارند و در خارج از کشور هستند در مطبوعات داخلی ما چهره‌سازی و اسطوره‌سازی می‌شوند. مطبوعات در جریان هستند که اگر بخواهند مصالح نظام را در نظر بگیرند نمی‌توانند از کسانی که با نظام مشکل دارند چنین چهره‌های بسازند و خبررسانی کنند.

حسینی در پایان به برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای خبرنگاران خبر داد و گفت: در این کلاس‌ها سعی داریم سطح آگاهی و دانش این قشر را افزایش دهیم زیرا برخی از اشکالات و اتفاقات امروز در مطبوعات سهوی است که با آموزش رفع می‌شود.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed