تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: تلویزیون

تاریخ ارسال: چهارشنبه، 23 دیماه 1388  

 

چگونه تلویزیون LCD یا پلاسما را تمیز می‌کنید؟

 
 

اگر تلویزیون LCD یا پلاسمایی دارید که گرد و غبار برروی آن نشسته است پیشنهاد می‌شود قبل از هرگونه اقدام برای پاک کردن آن، شش مرحله ساده برای نحوه تمییز کردن صفحه نمایش آن را مطالعه کنید. 

 
 

خبرگزاری ایسنا - اگر تلویزیون LCD یا پلاسمایی دارید که گرد و غبار برروی آن نشسته است پیشنهاد می‌شود قبل از هرگونه اقدام برای پاک کردن آن، شش مرحله ساده برای نحوه تمییز کردن صفحه نمایش آن را مطالعه کنید.

برخی از سازندگان این تلویزیون‌ها پیشنهاد می‌کنند از پاک کننده‌های LCD و پلاسما استفاده شود اما این محصولات اغلب هزینه‌بر و غیرضروری هستند. در حقیقت اصلی‌ترین ماده در بیشتر راهکارهای پاک کننده حرفه‌یی در بازار، آب است.

از این رو پیشنهاد می‌شود راهکار ساده خود را که متشکل از نیمی آب و نیمی الکل ایزوپروپیل است تهیه کنید. شاید این ارزان ترین راه کاری باشد که بتوان از آن بهره گرفت و بسیار موثر و بی ضرر است.

اصلی‌ترین دلیل برای اینکه بخواهیم یک تلویزیون LCD یا پلاسما را پاک کنیم، خلاص شدن از شر لکه‌ها و جای اثر انگشتان است. از این رو باید از لمس کردن این دستگاه‌ها خودداری شود زیرا هر چه کمتر آن‌ها را تمییز کنید، بیشتر دوام خواهند داشت؛ دیجی تایمز به معرفی شش مرحله ساده برای پاک کردن صفحه این نوع تلویزیون‌ها پرداخته که در ادامه می‌خوانید.

اما در ابتدای کار به دو دستمال تمیز، نرم و بدون پرز، آب مقطر، الکل ایزوپروپیل و پیمانه اندازه‌گیری نیاز خواهید داشت تا شش مرحله ساده برای پاک کردن یک تلویزیون LCD یا پلاسما را انجام دهید.

1) تلویزیون را خاموش کرده و بگذارید سرد شود. پیش از دست بکار شدن برای پاک کردن صفحه نمایش آن، مطمئن شوید مدت کافی از خاموش بودن تلویزیون می‌گذرد.

2) صفحه نمایش آن را گردگیری کرده و از یک پارچه نرم و بدون پرز برای گردگیری آن استفاده کنید و اگر پس از گردگیری لکه‌ای مشاهده نمی‌کنید، در این مرحله کار را متوقف کنید.

3) یک ترکیب درست کنید؛ راهکارهای نظافت زیادی وجود دارد اما بیشتر سازندگان تلویزیونهای اچ دی می‌گویند بهترین و ارزان‌ترین راهکار برای صفحه LCD یا پلاسما، درست کردن ترکیب یکسانی از الکل ایزوپروپیل و آب مقطر است، پس با استفاده از یک پیمانه اندازه‌گیری، ترکیب یکسانی از الکل ایزوپروپیل و آب مقطر تهیه کنید.

4) گوشه‌ای از دستمال را در محلول تهیه کرده خیس کنید و آن را فشار دهید تا مایع اضافی گرفته شود زیرا پارچه باید مرطوب و نه خیس باشد و سپس صفحه LCD یا پلاسما را به آرامی با آن پاک کنید.

5)وسیله‌ای مانند گوش پاک کن را در محلول الکل ایزوپروپیل و آب فرو برده و سپس آن را به دیوار داخلی ظرف حاوی محلول فشار می‌دهیم تا رطوبت اضافی موجود در آن گرفته شود و سپس آن را به آرامی به لبه بیرونی صفحه LCD یا پلاسما می‌کشیم.

6) از پارچه نرم و تمیز دومی برای خشک کردن صفحه LCD یا پلاسما استفاده کرده و اجازه ندهید هیچ گونه رطوبتی بر روی صفحه آن باقی بماند، به‌ویژه پیش از اینکه بخواهید تلویزیون را روشن کنید.

توصیه‌ها:

هر چه صفحه را کمتر تمییز کنید دوام آن بیشتر خواهد بود از این رو مراقب لمس کردن صفحه باشید؛ همواره از پارچه تمیز استفاده کنید. خرده‌های سخت زبر ممکن است در تارهای پارچه گیر کرده و صفحه LCD یا پلاسما را خراش دهند.

پارچه را فقط مرطوب کرده و خیس نکنید؛ از ویندکس یا پاک کننده‌های شیشه دیگر استفاده نکنید زیرا حاوی آمونیاک بوده و به صفحه LCD آسیب می‌زنند؛ از دستمال‌های کاغذی استفاده نکنید.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed