تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: توقیف و لغو امتیاز نشریه

تاریخ ارسال: سه شنبه، 15 دیماه 1388  

 

محمدعلی رامین: با توقیف روزنامه‌ها سعی در تلطیف فضای آشفته مطبوعات داریم

 
 

روزنامه‌هایی كه تذكر می‌گیرند یا توقیف می‌شوند مثل عنصر فاسد و آلوده‌ای هستند كه همه فضای مطبوعات را آشفته می‌كنند/ در صنف بزرگی مثل رسانه تعدادی عناصر ناآرام نفوذ می‌كنند كه باعث آلودگی فضای جمعی رسانه‌ها می‌شوند. 

 
 

ایلنا - محمد علی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت كه هیئت نظارت كه مجوز انتشار نشریات را صادر می‌كند، وظیفه دارد عملكرد آنها را نیز مورد بررسی قرار دهد.
به گزارش ایلنا، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در نشست خبری با خبرنگاران روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها افزود كه وظیفه هیئت نظارت بر مطبوعات، تجویز صدور انتشار نشریات و نظارت بر عملكرد مطبوعات و خبرگزاری‌ها است كه البته نظارت بر خبرگزاری‌ها اخیرا مصوب شده ولی هنوز ابلاغ رسمی نشده است.

رامین با ابراز ناراحتی از لغو مجوزهای صادر شده گفت: بسیار تلخ است كه مجوزی كه صادر شده و اعتمادی كه اعلام شده به‌دلیل عملكرد منفی صاحب امتیاز رسانه مجوز سلب شود.

وی به موضوع مطرح شده در آخرین جلسه هیئت نظارت اشاره كرد و گفت: متاسفانه امروز در هیئت نظارت با تذكراتی مواجه بودیم كه به تازگی به رسانه‌ها ابلاغ شده و اعضای هیئت نظارت بر این باور بودند كه شاید اهالی مطبوعات با قانون مطبوعات آشنا نباشند یا بعضا در خلال كار بعضی موارد قانونی را فراموش كرده باشند در چنین شرایطی اگر بازآموزی و یادآوری موارد قانون مطبوعات جزو ماموریت‌های رسمی ما نباشد جزو وظایف اخلاقی ما هست. بنابراین علاوه بر تعهداتی كه صاحب امتیاز هر نشریه در ابتدا پذیرفته و با وجود آشنایی با قانون مطبوعات مجددا با برخی مواردی مواجه می‌شویم كه قوانین را رعایت نمی‌كنند و ما مجبور به یادآوری هستیم.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در ادامه بندهایی از قانون مطبوعات را بازخوانی كرد و پس از اشاره به جزئیات موارد ذكر شده قانون مطبوعات ادامه داد: آنچه بیان شد قانون مطبوعاتی است كه ما و شما باید بشناسیم و در اجرای آن متعهد باشیم. امروز در جلسه هیئت نظارت از این‌كه تعدادی از نشریات مرتبا با تخلفات مكرر وقت هیئت نظارت را می‌گیرند اظهار گله‌مندی شد و من به عنوان دبیر هیئت نظارت برای یادآوری این قانون به دوستان رسانه‌ای مامور شدم.

وی افزود: در صنف بزرگی مثل رسانه شامل مطبوعات و خبرگزاری‌ها تعدادی عناصر ناآرام نفوذ می‌كنند كه باعث آلودگی فضای جمعی رسانه‌ها می‌شوند اینگونه تذكرات صرفا برای اصلاح وضعیت و شرایط كنونی مطبوعات است.

رامین ابراز امیدواری كرد كه در آینده با اصلاح فضای موجود در مطبوعات با هیچ تخلفی روبه‌رو نباشیم و فرصتی پیدا كنیم كه به جبران كمبودها و نیازها و ضرورت‌های عرصه رسانه بیشتر توجه كرده و برنامه‌های خود را برای ارتقای جایگاه رسانه‌ها پیگیری كنیم.
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در پاسخ به سئوال خبرنگار روزنامه ابتكار در رابطه با عدم ابلاغ تذكر كتبی به این روزنامه، گفت: سابقا رسم بر این بود كه به صورت محرمانه این تذكرات برای مدیران مسئول ارسال می‌شد ولی من احساس كردم این برخورد محرمانه ضرورت ندارد ما آنقدر با دوستان روزنامه‌نگار شفاف هستیم كه تخلفات آنها را آشكارا بیان می‌كنیم و فكر می‌كنم وقتی بسیاری از تخلفات آشكارا صورت می‌گیرد ما چرا تذكر را به صورت مخفیانه به مدیران مسئول ابلاغ كنیم؟

وی در ادامه به تذكر وارده به روزنامه اعتماد اشاره كرد، گفت: به روزنامه اعتماد قبلا تذكر داده شده بود كه در مورد شخصی كه صلاحیت جایگاه مقدس مرجعیت را نداشته اخباری منعكس نشود اما آنها بر تخلفات خود اصرار كردند.

وی در پاسخ به سئوال یكی دیگر از خبرنگاران درباره بهبود شرایط كاری خبرنگاران و احتمال اعزام آنها به كشورهای خارجی اعلام كرد كه ما در فضای رسانه‌ای ابتدا باید اعتماد مسئولین را جلب كنیم و در واقع فضای اعتمادسازی را ایجاد كنیم و سپس برنامه‌هایی را كه برای اهل رسانه در نظر گرفته‌ایم، انجام خواهیم داد از جمله سفرهای گروهی، داخلی و خارجی، آموزش ضمن خدمت و .....

رامین به اولین همایش اهل رسانه در آغاز بهمن‌ماه اشاره كرد و گفت: برای مثال همایش بررسی استراتژی رسانه‌های داخلی در برابر جنگ نرم رسانه‌های بیگانه، از اولین برنامه‌های در دست انجام است.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد به نامه ارسال شده به صاحبان امتیاز و مدیران مسئول مطبوعات و خبرگزاری‌های كشور اشاره كرد و گفت: ما درصدد صدور كارت‌های جدید خبرنگاری هستیم كه طی آن به منظور تدوین پیش‌نویس قانون جامع رسانه‌ها 12 سئوال را برای مسئولین ارسال كردیم و به نوعی در تدوین این قانون از آنها تقاضای همكاری كردیم كه هنوز بسیاری از آنها به این نامه پاسخی نداده‌اند.

رامین در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا در رابطه با افزایش موج تذكرها، اخطارها و توقیف‌ها در دوره كاری خود، گفت: تا پیش از این هم اعتماد مسئولین نسبت به مطبوعات قابل قبول و به نوعی فعالیت‌های آنان در حد انتظار مسئولین نبود. ما می‌خواهیم با حمایت هر چه بیشتر فعالیت آنها را گسترش دهیم و تمام كمبودها و نیازهای جامعه رسانه‌ای را برطرف كنیم كه برای این امر باید در فضای عمومی رسانه‌ها اعتمادسازی شود به طوری‌كه مسئولین رسانه‌ها بتوانند به عنوان پشتوانه عمومی افكار اسلامی عمل كنند.

وی همچنین خاطر نشان كرد: روزنامه‌هایی كه تذكر می‌گیرند یا توقیف می‌شوند مثل عنصر فاسد و آلوده‌ای هستند كه همه فضای مطبوعات را آشفته می‌كنند و ما با توقیف آنها سعی در تلطیف این فضای آشفته را داریم.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در رابطه با قول‌های داده شده به خبرنگاران و افزایش تیراژ روزنامه‌ها، گفت: باید محتوا نیروی انسانی كارآزموده و مسائل مالی حل شود تا ما بتوانیم روزنامه‌هایی با تیراژ بسیار بالا داشته باشیم.

وی ابراز امیدواری كرد كه می‌توان از میان نخبگان همه نشریات افراد هم‌طیف را جمع‌آوری كرد و توسط آنها روزنامه‌ای با تیراژ بسیار بالا در سطح كشور و جهان منتشر كرد.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed