تبلیغات در مدیانیوز

 

آخرین اخبار


- چرا «اکونومیست» نداریم؟
- پشت‌ پرده تجارت «لایک» و «فالو» در ایران
- کتاب جدید: سیاست‌گذاری و مدیریت رسانه
- سه دایره روزنامه‌نگاری بحران
- کتاب جدید: سیاست‌ و رسانه در دموکراسی‌های نو ظهور
- برگزاری کنفرانس بین‌المللی روزنامه‌نگاری، تبلیغات و مطالعات رسانه در تایوان
- برگزاری کنفرانس اروپایی رسانه، ارتباطات و فیلم در انگلیس
- کتاب جدید: دین و مبانی ارتباطات
- رسانه‌هایی که حضورشان در نمایشگاه مطبوعات قطعی شد
- رابطه فیس‌بوک و آژانس‌های جاسوسی آمریکا زیر ذره‌بین اروپا

 

گروه خبری: جامعه ‌اطلاعاتی

تاریخ ارسال: سه شنبه، 25 تیرماه 1392  

 

روسیه نمی‌خواهد روابطش با ایالات متحده به‌خاطر حضور «اسنودن» آسیب ببیند

 
 

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز گذشته اعلام کرد می‌خواهد ادوارد اسنودن پس از سه هفته اقامت در فرودگاه مسکو خاک روسیه را ترک کند. 

 
 

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز گذشته اعلام کرد می‌خواهد ادوارد اسنودن پس از سه هفته اقامت در فرودگاه مسکو خاک روسیه را ترک کند، ‌اما در عین حال به این موضوع نیز اشاره کرد که اسنودن دربرابر پذیرش شرایط پناهندگی سیاسی روسیه از درحال نشان دادن انعطاف پذیری است.

به گزارش همشهری آنلاین براساس گزارش رویترز، اسنودن در 23 ژوئن از هنگ‌کنگ به فرودگاه شرمتیوو مسکو پرواز کرد به این امید که بتواند خود را به کشوری برساند که از او در برابر ایالات متحده محافظت کند.

پوتین روز گذشته اعلام کرد واشنگتن اسنودن را به واسطه ممانعت از دسترسی وی به دیگر کشورهایی که ممکن بود به او پناه دهند، او را در مسکو گیر انداخته‌است. روسیه نیز به اسنودن اعلام کرده‌بود درصورتی که وی انتشار اطلاعاتی که به ضرر ایالات متحده‌ است را متوقف کند می‌تواند در این کشور بماند.

پوتین در مصاحبه‌ای که حین بازدید از جزیره گوگلند در فنلاند داشت گفت امیدوارم به محض اینکه فرصتی برای رفتن به کشور دیگر برای اسنودن پیش می‌آید، او روسیه را ترک کند. شرایط روسیه برای اهدای پناهندگی سیاسی برای اسنودن مشخص هستند و با توجه به عملکرد اخیر وی،‌به نظر می‌آید که اسنودن درحال ایجاد تغییر در رویکردش نسبت به انتشار اطلاعات است اما وضعیت او هنوز نامشخص است.

اسنودن روز جمعه در نشستی در منطقه ترانزیت فرودگاه شرمتیوو به فعالان حقوق بشر گفت وی خواهان پناهندگی موقت از روسیه است تا زمانی که بتواند در نهایت امنیت خود را به یکی از کشورهای آمریکای لاتین برساند،‌جایی که سه کشور برای پناه دادن به او اعلام آمادگی کرده‌اند.

از آنجایی که هیچ پرواز مستقیمی از مسکو به این سه کشور وجود ندارد، اسنودن تاکنون نتوانسته خود را به بولیوی،‌ونزوئلا یا نیکاراگوئه برساند. این جریانات برای پوتین در شرایطی که تلاش دارد روابط مسکو و واشنگتن را بهبود ببخشد و خود را برای نشستی با اوباما در اوایل سپتامبر آماده کند،‌به مشکلی دردسرساز تبدیل شده‌است.

پوتین روز گذشته خطاب به اسنودن گفت ما روابط مشخصی با ایالات متحده داریم و نمی‌خواهیم به این روابط به واسطه فعالیت‌های تو آسیب بزنیم. وی در پاسخ به این سوال که سرنوش اسنودن چه خواهد شد گفت من از کجا بدانم؟ این سرنوشت و زندگی او است!

وی گفت اسنودن بدون دعوت وارد کشور ما شده‌است،‌ما او را دعوت نکردیم و اینجا نیز مقصد نهایی او نبود. او برای ورود به کشوری دیگر از اینجا عبور می‌کرد اما زمانی که در آسمان بود، همکاران آمریکایی ما پروازهای دیگر را برایش غیرممکن ساختند. آنها تمامی کشورها را ترسانده‌اند تا کسی به او پناه ندهد و در واقع اسنودن توسط آمریکایی‌ها در خاک روسیه به دام افتاده‌است.

ایالات متهده ادوارد اسنودن را به افشای اسناد طبقه‌بندی شده دولتی و جاسوسی متهم کرده و اسنودن اکنون به خاطر این اتهامات تحت تعقیب است. روسیه تاکنون از استرداد اسنودن به آمریکا سر باز زده اما همچنین اعلام کرده او تا زمانی می‌تواند در خاک روسیه بماند که دست از انتشار اطلاعات درباره برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا بردارد.

اسنودن تاکنون از ۲۱ کشور جهان تقاضای پناهندگی سیاسی کرده که بیشتر آنها تقاضای او را رد کرده‌اند. با این حال کشورهای ونزوئلا، بولیوی و نیکاراگوئه با این درخواست اعلام موافقت کرده‌اند.اما حتی اگر کشوری نیز او را بپذیرد مشکل اسنودن این است که دیگر مدارک لازم برای سفر را در اختیار ندارد و در عین حال گزارش شده که برخی از کشورهای اروپایی، مسیرهای هوایی خود را برروی پروازهایی که مشکوک به حمل اسنودن باشند خواهند بست.

براساس اطلاعات محرمانه‌ای که توسط ادوارد اسنودن فاش شده‌،‌آمریکا به صورت گسترده اطلاعات آنلاین و تلفنی مردمش و مردم اروپا را شنود می‌کند. اسنودن همچنین مدارکی از جاسوسی دولت‌های فرانسه و بریتانیا در حریم خصوصی شهروندانشان منتشر کرده‌است.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg    
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook