تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: جامعه ‌اطلاعاتی

تاریخ ارسال: شنبه، 25 تیرماه 1390  

 

روپرت مرداک در یک آگهی از مردم بریتانیا عذرخواهی کرد

 
 

هفته‌نامه نیوز آو د ورلد، متعلق به روپرت مرداک، غول رسانه‌ای جهان، در یک آگهی یک صفحه‌ای با امضای آقای مرداک که در شماره‌های روز شنبه، ۱۶ ژوئیه (۲۵ تیر) روزنامه‌های بریتانیا منتشر شده است، به دلیل "اشتباهات جدی" عذرخواهی کرده است. 

 
 

بی.بی.سی - هفته‌نامه نیوز آو د ورلد، متعلق به روپرت مرداک، غول رسانه‌ای جهان، در یک آگهی یک صفحه‌ای با امضای آقای مرداک که در شماره‌های روز شنبه، ۱۶ ژوئیه (۲۵ تیر) روزنامه‌های بریتانیا منتشر شده است، به دلیل "اشتباهات جدی" عذرخواهی کرده است.

در این آگهی آمده است: "به دلیل اشتباهات جدی که رخ داد، متأسفیم."

به دنبال رسوایی‌هایی که درباره شنود تلفن‌ها از سوی هفته نامه متعلق به مؤسسه رسانه‌ای نیوز کورپوریشن در بریتانیا به وجود آمد، ربکا بروکس، مدیرعامل "نیوز اینترنشنال"، و لس هینتون، از مدیران اجرایی شرکت نیوز کورپوریشن، روز جمعه، ۱۵ ژوئیه استعفا دادند.

در آگهی عذرخواهی این شرکت، از این که سریعا برای "حل و فصل مسائل" اقدام نشده، ابراز تأسف شده است.

در این آگهی که روپرت مرداک آن را امضا کرده، آمده است: "دریافتم که عذرخواهی ساده، کافی نیست. در روزهای آینده، ما گام‌های محکم و بیشتری برای حل مسائل برمی‌داریم و ضررهایی را که وارد کرده‌ایم، جبران خواهیم کرد. در این مدت شما خبرهای بیشتری از ما خواهید شنید."

در عین حال، دفتر نخست‌وزیری بریتانیا اعلام کرده است که اندی کلسون، از سردبیران سابق هفته‌نامه نیوز آو د ورلد در ماه مارس امسال، بعد از آن که از سمتش به عنوان مدیر ارتباطات نخست‌وزیر بریتانیا استعفا داد، در چکرز، اقامتگاه غیررسمی نخست وزیر بریتانیا، به سر برده است.

همچنین فهرست مهمانان آقای کامرون در اقامتگاه غیررسمی‌اش نشان می‌دهد که او در سال میلادی گذشته، دو بار با ربکا بروکس، یکی دیگر از سردبیران سابق نیوز آو د ورلد دیدار کرده است.

آقای کامرون همچنین یک بار در ماه نوامبر میزبان جیمز مرداک، پسر روپرت مرداک و مدیر امور بین‌الملل مؤسسه نیوز اینترنشنال و همسر او بوده است.

در همین حال جود لا، هنرپیشه سینما هم با طرح اتهاماتی درباره شنود تلفنی، از روزنامه سان شکایت کرده است. او چهار گزارشی را که در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ میلادی در نشریه سان منتشر شده‌اند، دلیل شکایتش اعلام کرده است.

یک سخنگوی مؤسسه نیوز اینترنشنال این خبر را اقدامی "به شدت بدبینانه و عمدی" برای ربط دادن نشریه سان به موضوع شنود تلفنی خواند.

مسئولیت شدید

انتظار می‌رود روز سه‌شنبه آینده، ربکا بروکس به همراه روپرت و جیمز مرداک در مقابل اعضای هیأت تحقیق پارلمان بریتانیا که پرونده شنودهای تلفنی در این کشور را بررسی می‌کند، حاضر شوند.

خانم بروکس در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۳ میلادی سردبیر نیوز آو د ورلد بود. یعنی زمانی که گفته می‌شود تلفن همراه یک دختر نوجوان که به قتل رسیده بود، دستکاری شده است.

ربکا بروکس در بیانیه استعفای خود از سمت مدیر اجرایی نیوز اینترنشنال، تصریح کرد که "در قبال افرادی که در این ماجرا آسیب دیده‌اند، احساس مسئولیتی بسیار سنگین می‌کند."

خانم بروکس که ۴۳ سال دارد و برای ۲۲ سال در موسسه نیوز اینترنشنال کار کرده است، نوشت: "می‌خواهم تاکید کنم که چقدر از بابت اقدامی که الان به انجامش پی برده‌ایم، متاسفم."

گزارش شده است که دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، استعفای خانم بروکس را "تصمیمی درست" خوانده است.

استعفای هینتون

لس هینتون، مدیرعامل شرکت رسانه‌ای داوجونز هم از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۷ میلادی رئیس نیوز اینترنشنال بوده و برای بیش از ۵ دهه با روپرت مرداک همکاری کرده است.

آقای هینتون در یک بیانیه تصریح کرد که از "آنچه ظاهرا در حال رخ داده بود" بی‌خبر بوده است، ولی به نظرش بهتر است که استعفا دهد.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed