تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: نهادهای اجرایی

تاریخ ارسال: یکشنبه، 7 شهریورماه 1389  

 

معاون وزیر صنایع آلودگی ۶۰ درصدی ایران به «استاکس‌نت» را تکذیب کرد

 
 

معاون وزیر صنایع و معادن آلودگی 60 درصد از رایانه‌های ایرانی به کرم جاسوس استاکس نت را تکذیب کرد.  

 
 

معاون وزیر صنایع و معادن آلودگی 60 درصد از رایانه‌های ایرانی به کرم جاسوس استاکس نت را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، محسن حاتم با اشاره به این‌که هجوم کرم جاسوس استاکس نت به رایانه‌های ایرانی می‌تواند دارای دلایل اقتصادی یا سیاسی باشد، گفت: آلودگی به این کرم از حدود هشت ماه پیش در ایران آغاز شده و مشخص نیست چرا رسانه‌های بیگانه هم‌اکنون این موضوع را مطرح می‌کنند.

وی با بیان این‌که معلوم نیست رسانه‌های بیگانه آلودگی 60 درصدی رایانه‌های ایرانی به کرم جاسوس استاکس نت را بر اساس چه منبعی اعلام می‌کنند، اظهار داشت: عمده مراکز مورد تهاجم این کرم صنایع مربوط به بخش نفت و نیرو بوده و هم‌اکنون IPهای آلوده شناسایی شده و کار طراحی آنتی ‌ویروس نیز آغاز شده است.

او میزان آلودگی رایانه‌های ایرانی به این کرم جاسوس را نگران‌کننده ندانست و گفت:‌ تا پایان برنامه پنجم قرار بود 60 درصد از تجهیزات امنیت فضای تبادل اطلاعات (افتا) در کشور تولید شود که این هدف‌گذاری به رسیدن به عدد دو درصد از تولید ناخالص داخلی تبدیل شده است.

به گفته حاتم آلودگی به کرم‌های جاسوس موضوعی تازه‌ای نیست و پیش از این چین و آمریکا نیز مورد تهاجم چنین کرم‌هایی قرار گرفته بودند.

معاون وزیر صنایع و معادن در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره دلیل تعدد مراکز صدور پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی در کشور گفت:‌ این موضوع مورد تایید ما نیست و براساس قانون تمرکز صنعت و معدن کلیه امور مربوط به صنعت و معدن در اختیار وزارت صنایع و معادن است که البته بعدا استثناهایی وارد این قانون شد و هم‌اکنون در حوزه‌هایی مانند مصالح ساختمانی، ‌شن و ماسه و گروه کشاورزی بعضا پروانه بهره‌برداری از سوی نهادهای غیر از وزارت صنایع و معادن صادر می‌شود.

حاتم در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا درباره دلیل وجود اختلاف میان نرخ ارزش افزوده بخش صنعت و معدن سال 1387 اعلام شده از سوی رییس کل بانک مرکزی و وزیر صنایع و معادن گفت: عدد اعلام شده از سوی بانک مرکزی برآوردی بوده و به صورت رسمی در نماگرهای اقتصادی اعلام نشده است.

به گفته وی برآورد وزارت صنایع و معادن از نرخ ارزش افزوده صنعت و معدن در سال 1387 کف برآورد این وزارتخانه بوده و هم‌اکنون در حال استخراج عدد نهایی نرخ ارزش افزوده هستیم.

به گفته وی هنوز مرجع تعیین و اعلام آمار صنعتی و نرخ ارزش افزوده بخش صنعت ومعدن تعیین نشده است.

معاون برنامه‌ریزی فن‌آوری و توسعه وزارت صنایع و معادن همچنین تعداد طرح‌های نیمه تمام صنعتی و معدنی در کشور 19 هزار و 500 طرح اعلام کرد و افزود: تاکنون برای بیش از 51 هزار واحد شناسه صنعتی صادر شده است.

حاتم توضیح داد:‌ هم‌اکنون در حال بازنگری استراتژی توسعه صنعتی هستیم و امیدواریم ظرف شش ماه آینده این استراتژی مورد بازنگری کامل قرار گیرد؛ ضمن این که تا 10 روز آینده کار تدوین نسخه جدید استراتژی توسعه صنعتی نهایی شده و بعد از آن با تشکل‌های صنعتی راجع این استراتژی صنعتی رایزنی می‌کنیم.

حاتم همچنین از محقق نشدن سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات بانکی انتقاد کرد و درباره واردات بی رویه کالا به کشور نیز گفت:‌ متاسفانه واردات بی رویه کالا به کشور باعث شکل گرفتن رفتارهای نادرست مصرفی در کشور شده است که با اقتصاد داخلی هم‌خوانی ندارد.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed