تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

تاریخ ارسال: یکشنبه، 31 مردادماه 1389  

 

وزیرارتباطات: بیش از ۸۵ درصد حوزه‌ی آی.سی.تی خصوصی شده است

 
 

وزیر ارتباطات در جمع فعالان حوزه ICT، حوزه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در مسیر حرکت به‌سوی اقتصاد دانش بنیان را یکی از ارکان اصلی دانست که می‌تواند کل ساختار اقتصاد را به حرکت درآورد و با شیوه‌های نو موج عظیم اقتصادی را ایجاد و هدایت کند.  

 
 

وزیر ارتباطات در جمع فعالان حوزه ICT، حوزه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در مسیر حرکت به‌سوی اقتصاد دانش بنیان را یکی از ارکان اصلی دانست که می‌تواند کل ساختار اقتصاد را به حرکت درآورد و با شیوه‌های نو موج عظیم اقتصادی را ایجاد و هدایت کند.

به گزارش ایسنا، در مراسمی که به میزبانی رگولاتوری و با حضور وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، رییس شورای رقابت، دست اندرکاران و سیاست‌گذاران حوزهICT، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره اپراتورها، مدیران عامل شرکت‌های PAP، اعضای هیات رییسه سندیکای صنعت مخابرات ایران، مدیران عامل و تولیدکنندگان صنایع و تجهیزات مخابراتی در یک فضای صمیمی و معنوی برگزار شد، دکتر تقی‌پور هدف از برگزاری این مراسم معنوی برای خانواده بزرگ حوزه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات را حضور فعالان این حوزه در کنار یکدیگر دانست.

او اظهار داشت: اگر روزی حوزه ICT توسط مجموعه دولتی اداره می‌شد، امروزه بیش از 85 درصد این مجموعه توسط بخش غیردولتی (خصوصی) اداره می‌شود و طبیعتاً این حوزه نیاز به پایه‌گذاری ادبیات جدیدی دارد که آن تعریف از نوع ارتباط، روابط کاری میان اپراتورها و اپراتورها با مردم و کاربران و هم چنین روابط با رگولاتوری است.

وزیر ارتباطات بر تداوم اتحاد و یکپارچگی که تاکنون میان فعالان این عرصه و مسوولان وجود داشته است، تاکید کرد و با ابراز امیدواری از پیشتازی حوزه ICT گفت: حوزه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در مسیر حرکت بسوی اقتصاد دانش بنیان یکی از ارکان اصلی است که می‌تواند کل ساختار اقتصاد را به حرکت درآورد و با شیوه‌های نو، موج عظیم اقتصادی را ایجاد و هدایت کند.

وی افزود: امیدواریم با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها سهم وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات بیش از سهم موجود شود. اگر با رویکردی مناسب اداره بسیاری از امور به سوی الکترونیکی شدن هدایت شود، این امر کاهش هزینه‌های مالی، وقت و انرژی را بدنبال خواهد داشت و قطعاً حوزه ICT با جذب سهمی که از بخش‌های دیگر آزاد می‌شود، استعداد و قابلیت آن را خواهد داشت تا در جایگاه واقعی‌اش قرار گیرد.

او ادامه داد: جایگزین این خدمت انجام امور از طریق الکترونیکی است که آمارهای ارائه شده بیانگر روندی رو به رشد است و امیدواریم این حوزه بتواند با ایجاد وحدت، یکپارچگی، همدلی و تنظیم مناسب روابط نقش موثری در حوزه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ایفاء کند.

در این مراسم دکتر کرم‌پور - معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - با تاکید بر نقش حاکمیتی و نظارتی رگولاتوری که به طور بی‌سابقه‌ای اثرگذاران و سیاست‌گذاران این حوزه را گرد هم آورد، رهنمودهای مقام عالی وزارت را موجب الفت و صمیمیت میان این بخش‌ها دانست.

او ضمن ارائه آماری از پروانه‌های صادره سازمان گفت: یکصد و شش پروانه ISDP، یکهزار و 442 پروانه ISP، تعداد 11 پروانه PAP، هفت پروانه SAP، چهار پروانه وایمکس و پنج پروانه GMPCS و در 116 نقطه گمرکی کشور تجهیزات مخابراتی را کنترل می‌کنیم.

در ادامه این مراسم که مصادف با آغاز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامیمان بود ضمن تجلیل ازاین اسوه‌های صبر و پایداری، تقدیرنامه و هدایایی به آزادگان سازمان اهداء شد.

بر اساس این گزارش، برگزاری این مراسم ضمن آنکه با استقبال فعالان حوزه ICT مواجه شد، فرصتی برای تولیدکنندگان صنایع و تجهیزات مخابراتی و اپراتورها پدید آورد تا در فضایی صمیمانه و معنوی به تبادل اطلاعات با یکدیگر و طرح مشکلات و برنامه‌های آتی خود با وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات بپردازند.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed