تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: تلفن همراه

تاریخ ارسال: جمعه، 7 خردادماه 1389  

 

محاسبه شدن هزینه‌های رومینگ حتی در تماس بدون پاسخ و شنیدن پیغام شبکه و شماره‌گیری ناقص

 
 

مشترکان تلفن همراه باید به این نکته توجه داشته باشند که به محض شماره‌گیری (0098) هزینه‌های رومینگ محاسبه خواهد شد، یعنی اگر این تماس بدون پاسخ بوده و یا به شنیدن پیغام شبکه منجر باشد و یا شماره‌گیری به‌صورت ناقص انجام شود هم شامل هزینه رومینگ خواهد شد. 

 
 

مشترکان تلفن همراه باید به این نکته توجه داشته باشند که به محض شماره‌گیری (0098) هزینه‌های رومینگ محاسبه خواهد شد، یعنی اگر این تماس بدون پاسخ بوده و یا به شنیدن پیغام شبکه منجر باشد و یا شماره‌گیری به‌صورت ناقص انجام شود هم شامل هزینه رومینگ خواهد شد.

به گزارش ایسنا، طریقه شماره‌گیری در هنگام استفاده از سرویس رومینگ در تلفن همراه باید ابتدا شماره *** 009891 و در شماره ثابت (تهران) ******** 009821 گرفته شود.

در صورت برقراری ارتباط بین دو تلفن همراه ایرانی در کشور ثالث برای تلفن همراه تماس گیرنده، هزینه مکالمه به‌صورت بین‌الملل و برای مخاطب هزینه تماس دریافتی مطابق با تعرفه‌های اعلام شده، محاسبه خواهد شد، بنابراین کاهش مدت زمان برقراری ارتباط در کشور میزبان توصیه می‌شود.

در صورت افزایش کارکرد تلفن همراه بیش از مبلغ 200 دلار شرکت ارتباطات سیار برای قطع تلفن همراه مجاز است اما به‌دلیل تاخیر در ارسال این اطلاعات امکان قطع دقیقا در حد مجاز تعیین شده وجود نداشته و مسوولیت پرداخت بدهی به هر میزان تا قبل از زمان قطع برعهده مشترک است. ضمن آنکه احتمال انتقال بخشی از مبلغ کارکرد تلفن به صورتحساب دوره بعد وجود دارد.

توصیه می‌شود که درصورت مفقود شدن گوشی مشترک در خارج از کشور بلافاصله مراتب به یکی از بستگان درجه یک فرد در داخل کشور اطلاع داده شود تا از طریق مراجعه به ادارات دولتی مشترکین نسبت به قطع آن اقدام کنند. با توجه به وصل تلفن همراه پس از 20 روز توسط این شرکت، توصیه می‌شود که مالک تلفن همراه نسبت به مراجعه به اداره مربوطه و اخذ سیم‌کارت جدید اقدام کند.

مدیر کل روابط بین اپراتورهای شرکت ارتباطات سیار ایران پیش از این در این باره به ایسنا گفته بود: به مشترکان تلفن همراه هشدار می‌دهیم که مراقب وضعیت دایورت تلفن همراه خود درمواقعی که از سرویس رومینگ بین‌الملل استفاده می‌کنند، باشند.

عباس لطفعلیان گفته بود: چنانچه مشترکی تلفن همراهش را به‌صورت کاندیشنال (گزینه‌های مثل: اگر در دسترس نبودم، اگر اشغال بودم، و...) به شماره دیگری دایورت کند، در زمانی که مشترک B از کشور خارج و تحت پوشش شبکه دیگری قرار گرفت و مشترک A با او تماس برقرار کرد و این تماس توسط مشترک C دریافت ‌شود؛ درحالی که مشترک C پاسخگوی این تماس در داخل و یا خارج از کشور است، برای مشترک B هزینه رومینگ بین‌الملل محاسبه می‌شود.

علت این موضوع این است که در این تماس برای آگاهی از تماس مشترک B، مسیر بین‌الملل طی و درنتیجه هزینه رومینگ بین‌الملل برایش محاسبه می‌شود؛ درصورتی که مشترک B قبل از خروج کشور به دایورت ( آن کاندیشنال) تماس‌های خود به شماره دیگری اقدام کند، دیگر مشمول هزینه رومینگ بین‌الملل نخواهد بود ؛ به مشترکان توصیه می‌شود قبل از سفر مراقب دایورت سیم‌کارت خود باشند و آن را به‌صورت آن کاندیشنال دایورت کنند.

درباره نرخ تعرفه دایورت تلفن ثابت از داخل به تلفن خارج از کشور هم اینگونه است که اگر مشترک تلفن ثابت به‌عنوان مثال با مشترک تلفن ثابتی که در کشور هند است، تماس بگیرد، نرخ هزینه تماس او دقیقه‌ای 157 تومان محاسبه می‌شود؛ اگر مشترک تلفن ثابتش را به تلفن خود در کشور هند دایورت کند، برای مشترکی که در داخل کشور تلفن او را می‌گیرد، به این دلیل که کد بین‌الملل را وارد نمی‌کند، همان هزینه تلفن ثابت معمولی محاسبه می‌شود و هزینه مکالمه بین‌الملل را تلفنی که به دایورت اقدام کرده پرداخت می‌کند.

اما اگر مشترک B به دایورت تماس خود به شماره C اقدام کند و مشترک A با مشترک B تماس بگیرد، پاسخگوی تماس C بوده که در این صورت هزینه مکالمه به میزان یک تماس داخلی برای مشترک A و به میزان یک تماس بین‌الملل برای مشترک B منظور خواهد شد، مشترک C در هر دو صورت بین‌الملل و داخلی در مورد دایورت هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند اما درصورت دایورت بین‌الملل، هزینه مشترک A داخلی و برای مشترک B هزینه بین‌الملل محاسبه می‌شود.

درصورت دایورت داخلی برای مشترک A، هزینه داخلی و برای مشترک B هم هزینه داخلی محاسبه خواهد شد؛ همچنین درصورت دایورت تلفن همراه در داخل کشور به یک شماره بین‌الملل علاوه بر هزینه عادی بین‌الملل مبلغ 44.7 تومان نیز در هر دقیقه به این میزان اضافه می‌شود.

گفتنی است مشترکان باید توجه داشته باشند که در مناطق مرزی کشور امکان همپوشانی شبکه اپراتوری کشورهای همسایه وجود دارد لذا هنگام برقراری یا دریافت تماس حتما از استفاده از شبکه تلفن همراه اول اطمینان حاصل کنند در غیر این‌صورت برای شماره هزینه‌های رومینگ محاسبه خواهد شد، بهترین راه‌حل برای جلوگیری از وقوع این امر توصیه می‌شود از طریق جست‌وجوی شبکه به صورت دستی (Manual) شبکه اپراتوری تلفن همراه اول (علامت مشخصه) انتخاب شود.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed