تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: نرم‌افزار

تاریخ ارسال: یکشنبه، 22 فروردینماه 1389  

 

۱۰ دلیل برای اینکه شما در انتظار سرویس پک ۱ ویندوز ۷ نباشید!

 
 

یک مجله متخصص در اخبار فناوری اطلاعات در مقاله ای 10 دلیل را ذکر کرده است که بر مبنای آنها کاربران ویندوز7 نیازی به عرضه نسخه "سرویس پک 1" این سیستم عامل جدید نمی بینند.  

 
 

یک مجله متخصص در اخبار فناوری اطلاعات در مقاله ای 10 دلیل را ذکر کرده است که بر مبنای آنها کاربران ویندوز7 نیازی به عرضه نسخه "سرویس پک 1" این سیستم عامل جدید نمی بینند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجله eWeek در گزارش خود نوشته است: در گذشته بسیاری از کاربران در انتظار رسیدن سرویس پکهای ویندوز می ماندند. برای مثال زمانی که مایکروسافت نسخه سرویس پک 2 ویندوز ایکس. پی را در دسترس قرار داد بهبود عملکردهای این سیستم عامل رضایت کاربران را تامین کرد.

این درحالی است که در مورد ویندوز 7 داستان به گونه دیگری رقم خورده است. در حقیقت برخلاف مورد ویندوز ایکس. پی و ویندوز ویستا، کاربرانی که از ویندوز جدید استفاده می کنند علاقه ای به رسیدن سرویس پک 1 این سیستم عامل ندارند.

این مجله فناوری در ادامه گزارش خود به ذکر 10 دلیل برای اینکه چرا کاربران در این انتظار به سر نمی برند پرداخته است.

1- به روز سازیها کم خواهد بود

به گفته مایکروسافت، سرویس پک 1 ویندوز 7 از تعداد بسیار کمی به روزسازی برخوردار است. این خبر خوبی برای کاربران ویندوز 7 است. در حقیقت در نسخه های گذشته ویندوز، غول نرم افزاری دنیا به دلیل کشف مشکلات اساسی مجبور بود در سرویس پکهای خود به روزسازیهای اساسی عرضه کند تا مشکلات را حل کرده و عملکرد را بهبود بخشد. همین مسئله موجب می شد که کاربران در انتظار دریافت اولین سرویس پک روزشماری کنند. این درحالی است که مایکروسافت در وبلاگ خود نوشته است که "سرویس پک 1 ویندوز 7 از حداقل تعداد به روزسازیها برخوردار است."

2- ویندوز 7 کاملا امن است

به طور معمول بسیاری از کاربران در انتظار رسیدن سرویس پک می مانند چرا که از امنیت پایه نسخه های اولیه ویندوزها رنج می برند. این درحالی است که اولین نسخه ویندوز 7 کاملا امن است. درحقیقت پس از بی آبرویی ویندوز ویستا در ایمنی پایین، مایکروسافت برای جبران اشتباه گذشته خود میزان ایمنی ویندوز 7 را حتی در نسخه اولیه بسیار ارتقا داد. بی شک امنیت سرویس پک 1 این سیستم عامل جدید بهبود خواهد یافت، باوجود این نسخه کنونی نیز کاملا امن است.

3- فرمان Mode ویندوز ایکس. پی

یک مشخصه کلیدی در نسخه های تواناتر ویندوز 7، فرمان Mode ویندوز ایکس. پی است. اگر کاربران نگران این مسئله هستند که ویندوز 7 از ایمنی بالایی برخوردار نیست و معتقدند که ویندوز ایکس. پی از تمام ویندوزهای دیگر امن تر است آنها می توانند مطمئن باشند که Mode ویندوز 7 همان Mode ویندوز ایکس. پی است.

در حقیقت Windows XP Mode بهترین خصیصه ای است که تاکنون مایکروسافت در سیستم عاملهای خود افزوده است. در اینجا نیز بی شک، در سرویس یک 1 این عملکرد بهبود خواهد یافت اما کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که ویندوز 7 کنونی از این نظر کامل است.

4- ویندوز 7، ویندوز ویستا نیست

مایکروسافت بارها تاکید کرده است که ویندوز 7 هم از نظر نرم افزاری و هم از نظر بازاریابی هیچ شباهتی به به ویستا ندارد. زمانی که ویندوز ویستا وارد بازار شد کاربران ویندوز متوجه شدند که با سیستم عاملی روبرو شده اند که از مشکلات وحشتناکی رنج می برد. هرچند ویندوز 7 به معنای واقعی کلمه یک سیستم عامل مطلوب نیست اما کاربرانی که از هر دو سیستم عامل استفاده کرده اند به راحتی توانستند امنیت و قابلیت پردازش اطلاعات در ویندوز 7 را درک کنند. بنابراین ترسی که در اثر استفاده از ویندوز ویستا در آنها به وجود آمده بود از بین رفت و بدون اینکه در انتظار سرویس پک باشند به نسخه کنونی اعتماد کردند.

5- مایکروسافت هوشمندانه عمل کرد

مایکروسافت در زمان تولید ویندوز 7 بسیار هوشمندانه عمل کرد. این شرکت برای تولید و عرضه این سیستم عامل زمان بیشتری نسبت به آنچه که در گذشته برای ویندوزها صرف می کرد خرج کرد. بنابراین ویندوز 7 نسبت به نسخه های پیشین این نرم افزار مطمئن تر و تواناتر است. در حقیقت ویندوز7 راهی برخلاف جهت اشتباهات گذشته مایکروسافت است.

6- ویندوز 7 برای استفاده شرکتی آماده شده است

در گذشته شرکتهایی که از ویندوزها استفاده می کردند پس از عرضه ویندوز جدید تا زمان عرضه اولین سرویس پک باید همچنان از ویندوزهای قدیمی خود استفاده می کردند. چرا که نسخه اولیه قابلیت مصارف شرکتی را نداشت. این درحالی است که ویندوز 7 از این نظر متفاوت است به طوری که این سیستم عامل در اولین نسخه برای استفاده شرکتی نیز آماده شده است.

7- چشم به راه بودن با ویستا فکر خوبی نیست

ویندوز ویستا همچنان یک کابوس وحشتناک برای کاربران است. این سیستم عامل از طراحی ساختاری ناهنجار، مشکلات امنیتی و عدم سازگارپذیری با کاربران شرکتی رنج می برد. بنابراین از نظر کاربران این فکر که تا آمدن سرویس پک 1 ویندوز 7 همچنان از ویندوز ویستا استفاده کنند اصلا ایده خوبی نیست و اگر کاربران تا رسیدن سرویس پک 1 ویندوز 7، ویندوز ویستا را انتخاب کنند این یک اشتباه بزرگ خواهد بود.

8- نگهداری ویندوز ایکس.پی فعلی برای طولانی مدت فکر خوبی نیست

بی تردید ویندوز ایکس. پی قابل اطمینان ترین سیستم عاملی است که تاکنون کاربران مایکروسافت تجربه کرده اند و هنوز بسیاری از شرکتها و کاربران خانگی از این نرم افزار استفاده می کنند. اما رایانه های سازگار با ویندوز ایکس. پی به سوی پیر شدن پیش می روند و به دلیل موفقیت "ایکس. پی"، هکرهای بدذات به یافتن حفره های امنیتی در این سیستم عامل کهنه کار ادامه می دهند و هر روز راههای بیشتری را برای نفوذ به رایانه های با سیستم عامل "ایکس. پی" پیدا می کنند. بنابراین ادامه استفاده از ویندوز ایکس. پی نیز فکر خوبی نیست.

9- توزیع ویندوز 7 اقتصادی است

از دیدگاه کاملا اقتصادی، دل بستن به ویندوزهای قدیمی می تواند بسیار پرهزینه باشد. مایکروسافت در همکاری با فروشندگان برای تسریع در فرایند فروش ویندوز 7 امکانات ویژه ای را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد و با عرضه تخفیفهای مناسب امکان استفاده طیف وسیعتری از کاربران را از ویندوز جدید فراهم می کند و همزمان کاربرانی که رایانه های جدیدی می خرند چاره ای جز استفاده از ویندوز 7 را ندارد. بنابراین تمام راهها به استفاده گسترده تر از ویندوز 7 منتهی می شود. این درحالی است که افرادی که همچنان مایل به استفاده از ویندوز ایکس. پی هستند مجبورند با قیمت بیشتر و بدون استفاده از تخفیفهای ویژه، ویندوز قدیمی را خریداری کنند. بنابراین تهیه یک نسخه از ویندوز 7 اقتصادی تر از ویندوز ایکس. پی است.

10- گذشته گذشته است

اگر مایکروسافت تا پیش از عرضه ویندوز 7 و با تولید سیستم عاملهای پر مسئله نسبت به کاربران خود اجحاف می کرده است اکنون به نظر می رسد که به طور جدی در تلاش است تا سیستم عاملی را تولید کند که مردم می خواهند. بنابراین باید گذشته ای را که دیگر گذشته است فراموش کرد و به آینده ویندوزها خوش بین بود.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed