تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: نمایشگاه

تاریخ ارسال: سه شنبه، 28 مهرماه 1388  

 

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها آغاز به‌کار کرد

 
 

شانزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با شعار ارتقاء جایگاه رسانه و تعمیق اخلاق حرفه‌یی عصر امروز با حضور مسوولان مربوطه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان مطبوعات و خبرگزاری‌ها افتتاح شد. 

 
 

شانزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با شعار ارتقاء جایگاه رسانه و تعمیق اخلاق حرفه‌یی عصر امروز با حضور مسوولان مربوطه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان مطبوعات و خبرگزاری‌ها افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای مراسم افتتاحیه معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: متاسفانه رسانه‌های غربی واقعیات کشور ما را وارونه جلوه می‌دهند و امروز این وظیفه‌ رسانه‌هاست که در دفاع از حاکمیت کشور و حقوق حقه ملت ایران و آزادی‌هایی که به ملت ما تعلق دارد، انعکاس‌دهنده‌ی واقعیات موجود باشیم تا به اندازه‌ای از تبلیغات رسانه‌یی غرب جلوگیری کنیم.

علیرضا ملکیان با بیان این که امسال سومین سال است که جشنواره و نمایشگاه به صورت بین‌المللی و مستقل از نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود گفت: با وجود این جدایی نمایشگاه از استقبال خوبی برخوردار بوده و تعداد بازدیدکنندگان آن چشمگیر است.

وی گفت: در نمایشگاه امسال بیش از 600 غرفه با حضور بیش از 1500 نشریه حضور دارند، همچنین مطبوعات دانشجویی با 1800 نشریه از 21 دانشگاه سراسر کشور و نیز پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و روابط عمومی دستگاه‌های دولتی برای نخستین بار حضور دارند.

او ادامه داد: افزایش تعداد کشورهای شرکت‌کننده در نمایشگاه امسال به 35 کشور نسبت به 30 کشور در سال گذشته نیز از تفاوت‌های نمایشگاه شانزدهم است.

وی تصریح کرد: هدف از حضور نمایندگان رسانه‌های خارجی در نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در ایران، آشنایی آنان با فضای رسانه‌یی کشور و شور و اشتیاق آن‌هاست تا با وجود تبلیغات منفی قدرت‌های استکباری در زمینه رسانه‌های ما از نزدیک با واقعیت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران آشنا شوند.

ملکیان با بیان این که امروز جنگ، جنگ رسانه است و هرکس در این عرصه قوی‌تر ظاهر شود برنده خواهد بود، گفت: متاسفانه عموما رسانه‌های مشهور و پرتیراژ جهان در انحصار قدرت‌های سلطه‌گر جهانی است و آن‌ها هستند که به این وسیله افکار عمومی جهان را رقم می‌زنند و به راحتی زشت را زیبا و خوب را بد نشان می‌دهند.

او ادامه داد: آنان این دموکراسی واقعی را به‌عنوان خشونت‌طلبی و محدودیت تبلیغ می‌کنند و خشونت خود را دموکراسی، در حالی که واقعیت جز این است و ملت‌های آزاد دنیا و روشنفکران به خوبی می‌دانند آنچه در پس خبرهای این رسانه‌هاست چیز دیگری است.

ملکیان همچنین اظهار کرد: اگرچه رسانه‌های جهانی در اختیار استکبار جهانی است و اجازه نمی‌دهند تعداد محدود رسانه‌های آزاد، صدای خود را به گوش جهان برسانند اما اگر همین تعداد محدود متحد و یکپارچه باشند، قدرت و هیمنه رسانه‌های استکبار را در هم می‌شکنند.

او ادامه داد: واقعیت توانایی اتحاد رسانه‌های حق‌طلب در جنگ غزه دیده شد؛ آنچنان که نشریات مستقل و به‌دنبال عدالت و حق‌جو، واقعیاتی را منعکس کردند و در معرض دید دنیا قرار دادند که ملل مختلف را در حمایت از مردم محروم غزه و فلسطین به صحنه آوردند و آن زمان بود که رسانه‌های استکبار برای این که اعتبار خود را بیش از پیش از دست ندهند، شمه‌ای از واقعیت را نشان دادند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که امروز به رغم گزارشات کمیسیون حقوق بشر درباره جنایات غزه، باز هم رسانه‌های غربی بر جنایت‌های رژیم صهیونیستی سرپوش می‌گذارند، گفت: امروز غزه باز هم مظلوم است و وظیفه ما رسانه‌های داخلی و خارجی این است که انحصار رسانه‌یی را درباره فلسطین بشکنیم و گزارش کمیسیون حقوق بشر را که بخشی از جنایت‌ها را عنوان کرده، به گوش جهانیان برسانیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که اصحابت رسانه، مسوولیتی را که به عنوان یک روزنامه‌نگار، یک ایرانی و یک مسلمان دارند به خوبی ایفا کنند.

در ادامه سیدمحمد حسینی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - با اشاره به شعار نمایشگاه شانزدهم مطبوعات و خبرگزاری‌ها که ارتقاء جایگاه رسانه و تعمیق اخلاق حرفه‌یی روزنامه‌نگاری است، گفت: رسانه‌ها باید آیینه تمام‌نمای واقعیت‌ها در کشور بوده و کجی‌ها و نارسایی‌هایی موجود در جامعه را متوجه شوند و آن را به‌منظور برون‌رفت از آن مشکل مطرح کنند و قصد ایجاد ناامیدی در کشور را نداشته باشند.

او با بیان اینکه قطعا همه قوای سه‌گانه به ویژه دولت عنایت خاصی به مطبوعات و رسانه‌های مختلف دارند، گفت: امیدواریم به‌عنوان عضو کوچکی بتوانیم وظایفی را که در قبال این عزیزان داریم انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه نقش رسانه‌ها در جامعه یک نقش انکارناپذیر است، گفت: به‌عنوان فردی که حداقل از ابتدای انقلاب اسلامی و قبل از آن به مسائل مختلف جامعه و رویدادها علاقه‌مند بوده و به‌عنوان روزنامه‌خوان حرفه‌یی هستم، می‌خواهم به نکاتی درباره مطبوعات و رسانه‌ها اشاره کنم.

حسینی در بخشی از سخنان خود با بیان این که امید همواره باید در جامعه وجود داشته باشد تصریح کرد: مطبوعات باید در کنار نارسایی‌ها به نشاط و شادابی در جامعه کمک کنند؛ جامعه‌ای که مطبوعات آن پویا باشد، زنده و پرتحرک خواهد بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد با بیان این که مطبوعات ما باید مطالبات حقیقی و واقعی جامعه را بیان کنند اظهار کرد: پرداختن به مشکلات واهی خود می‌توانند مشکلی بر مشکلات دیگر بیفزاید.

وی با تشکر از حضور همه علاقه‌مندان این نمایشگاه متقارن شدن آن را با ولادت حضرت معصومه (ص) به فال نیک گرفته و گفت: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مقولات متعددی سر و کار داریم که یک بحث آن‌ها بحث شورای فرهنگ عمومی است که هر دو هفته یک بار برگزار می‌شود و انتظار داریم که به مقولات متعدد در این زمینه بیش از پیش توجه شود.

او ادامه داد: علی‌رغم اینکه یک ملت فرهنگی هستیم اما طبیعتا ضعف‌هایی وجود دارد و مطبوعات باید زبان گویا، گوش شنوا و دیدی واقع‌بین در این زمینه داشته باشند تا بتوانند تاثیرگذاری مناسبی داشته باشند.

وزیر ارشاد رعایت عدالت و انصاف را که در تعالیم دینی نیز به آن تاکید شده است از مواردی دانست که مطبوعات باید به آن پایبند باشند و صرفا با حدس و گمان درباره مسائل مختلف مطلب عنوان نکنند.

حسینی، سودمندی و فایده‌رسانی رسانه‌ها را از دیگر شرایط مطبوعات دانست و گفت: گلچین کردن اخبار یک انتظار طبیعی از رسانه‌هاست و آن‌ها باید به مسائل عمومی جامعه، آرامش‌آفرینی و ایجاد امید در جامعه توجه داشته باشند.

او بی‌طرفی در کار مطبوعات را مهم و قابل توجه دانست و گفت: در بعضی اخبار و یا تحلیل‌ها و گزارش‌ها مسائل مختلف با هم آمیخته می‌شود و تشخیص آن‌ها و این که آن مطلب گزارش واقعی است و یا تحلیل نویسنده است مشکل است.

وی همچنین بیان نیک و احسن مطالب را موضوعی دانست که رسانه‌ها باید به آن توجه کنند که با این وجود تاثیرگذاری و تعداد مخاطبان آن رسانه افزایش می‌یابد، همچنین باید به حریم خصوصی افراد توجه ویژه‌ای شود.

وزیر ارشاد بحث وحدت و همبستگی جامعه را از دیگر موارد مورد توجه دانست و با اشاره به دو موضوع نظام جامع رسانه‌ها و رتبه‌بندی مطبوعات گفت: در این دو زمینه توقع داریم خود عزیزان وارد شوند و نظراتشان را به ما عنوان کنند؛ در جلسه‌ای که با برخی از مدیران مسوول رسانه‌ها داشتیم برخی شاخص‌ها عنوان شد.

حسینی تصریح کرد: قانون مطبوعات در اختیار همه است و مبنا همان قانون است، بنابراین برای انجام برخی کارها همه باید همکاری کرده و پیشنهادات خود را بدهند و ما نیز سعی می‌کنیم وظیفه خود را در قبال احساس تعهد شما انجام دهیم و یقین بدانید مشارکت شما به مواردی که مورد تصویب قرار گرفته و اجرا خواهد شد، بسیار تاثیرگذار خواهد بود. در نظام رتبه‌بندی مطبوعات نیز امیدواریم همکاری لازم را داشته باشند و به ما کمک کنند.

به گزارش ایسنا پس از اتمام مراسم افتتاحیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل آنکه باید در جلسه‌ای دیگر حضور می‌یافت، بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها را به وقت دیگری موکول کرد.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها از عصر امروز سه‌شنبه تا 4 آبانماه همه روزه از ساعت 9 تا 19 در محل مصلی امام خمینی(ره) پذیرای علاقه‌مندان است.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed