تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: دنیای اینترنت

تاریخ ارسال: یکشنبه، 1 شهریورماه 1388  

 

فرمانده نیروی انتظامی: شبکه‌های مجازی با انتشار شایعه تهدید جدید امنیتی هستند

 
 

فرمانده نیروی انتظامی گفت: شایعه در شبکه‌های مجازی به راحتی مطرح و منتشر می‌شود و برای مقابله با این تهدیدات جدید نرم افزاری باید ابزارهای منتاسب و جدید تعریف کنیم. ابزارهای قدیمی در این زمینه کارآمد نیستند. 

 
 

خبرگزاری فارس - فرمانده نیروی انتظامی گفت: شایعه در شبکه‌های مجازی به راحتی مطرح و منتشر می‌شود و برای مقابله با این تهدیدات جدید نرم افزاری باید ابزارهای منتاسب و جدید تعریف کنیم. ابزارهای قدیمی در این زمینه کارآمد نیستند.

سردار اسماعیل احمدی مقدم امروز در مراسم تودیع و معارفه معاون اجتماعی ناجا افزود: 16 هزار نیروی پلیس در سراسر کشور حضور دارند که ممکن است اشتباهاتی را مرتکب شوند.

وی گفت: با تحولات در عرصه فناوری و فناوری اطلاعات، تغییرات اساسی در انتقال اطلاعات، حجم، تولید و تبادل اطلاعات به شدت افزایش یافته به طوری که قدرت گزینش از انسان سلب شده است.

سردار احمدی‌مقدم گفت: در فضای جدید اخبار به سرعت منتشر شده و یک خبر عادی محلی به سرعت در سطح بین‌الملل منتشر شده و مدت‌ها افکار عمومی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

فرمانده ناجا اظهار داشت: برقراری امنیت در فضای جدید نیاز به باز تعریف دارد. امروز جنبه‌های جدید و شکلی جدید از تهدیدها را شاهد هستیم.

سردار احمدی‌مقدم گفت: تهدید نرم هر چند مدتی است که مطرح شده اما این اصطلاح اخیراً کاربرد بیشتری یافته است‌.

وی اظهار داشت: تهدیدات جدید از بستر رسانه‌ها خطرناک‌تر شده و در فضای جدید رسانه‌ها مانند چاقو عمل می‌کنند که هم استفاده مفید و هم استفاده نامطلوب و خطرناک دارد.

سردار احمدی مقدم تأکید کرد: برای مقابله با تهدیدات جدید نباید از ابزارهای قدیمی استفاده کرد باید ابزارهایمان متناسب با تهدیدات جدید به روز شوند.

وی اظهار داشت: تهدیدات جدید و امنیت جدید نیاز به باز تعریف دارد و در نیروهای حافظ امنیت هم این باز تعریف باید انجام شود.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: ابزار سنتی در این صحنه مدرن کارآمدی ندارد. ایمیل، پیامک و شبکه‌های مجازی باعث شده مبادله پیام یک طرفه نباشد و افراد در پشت این فضای مجازی واقعیت خود را پنهان کنند.

فرمانده ناجا گفت: شایعه در شبکه‌های مجازی به راحتی مطرح و منتشر می‌شود. امروز جنبه‌های ذهنی بر جنبه‌های عینی و حقیقی امنیت غلبه کرده است. لذا باید با الزامات فضای جدید آشنا شویم و ارتباطات پلیس با مردم را نیز افزایش دهیم.

سردار احمدی‌مقدم افزود: حتی اگر شرایط موجود را تحلیل کنیم باز هم عقب هستیم و باید آینده را هم پیش‌بینی کنیم تا موفقیتمان افزایش یابد.

وی اظهار داشت: شناخت نیازها و افکار عمومی یک اولویت است.نیروهای پلیس باید دارای سلاح‌های روانشناختی و آشنا با فناوری‌های روز باشند.

سردار احمدی‌مقدم گفت: تنبیه متجاوزان قانون باید هدف اول و آخر پلیس باشد و پیشگیری جایگزین هر اقدامی شود. باید تلاش کنیم امنیت نرم‌افزاری را ارتقا دهیم.

فرمانده ناجا اشراف اطلاعاتی را یک اولویت دانست و افزود: پلیس نباید غافلگیر شود باید اشراف اطلاعاتی داشته باشیم و از غافلگیر شدنمان جلوگیری کنیم و برای این موضوع باید از روش‌های مدرن استفاده کنیم. البته این روش‌های مدرن دخالت در زندگی مردم نیست.

سردار احمدی‌مقدم افزود: تحول در ابزار و فناوری نیاز حتمی پلیس است و لازم است به این موارد دست پیدا کنیم و نیروی انسانی خود را نیز همزمان با این پیشرفت‌ها متحول کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: رفتار حرفه‌ای و کم هزینه در جایی که رفتار استفاده از قدرت و خشونت را به خود می‌گیرد باید مورد توجه باشد و از حداقل خشونت و خویشتن‌داری استفاده کرد.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed