تبلیغات در مدیانیوز

 
راهنمای آنلاین روزنامه‌نگاران
 
دوره‌های دانشگاهی رسانه و ارتباطات
 

--------------------------------------------
mevlana rumi
Jalaluddin Mohammad (Rumi), the Persian Sufi poet and Mystic
--------------------------------------------
مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای
مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات ارتباطی
--------------------------------------------

 

آخرین اخبار


- گوگل ۳۲ نام دامنه را تصاحب کرد
- پرونده اکتا به دیوان دادگستری اروپا ارجاع شد
- اعتراض به خودکشی تعدادی از کارگران اپل در چین
- قوانین تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی
- فناوری‌های تشخیص چهره به کمک تبلیغات می‌آیند
- این هرم وارونه نمی‌ماند: پاسداشت ۴۰ سال روزنامه‌نگاری حسین قندی
- حمله هکرها به بازار بورس آمریکا در حمایت از جنبش وال‌استریت
- رئیس گوگل 1.5 میلیارد دلار سهامش را می‌فروشد
- تولید تبلت ۲۰۰ دلاری توسط ارتش پاکستان
- مایکروسافت چرخه زندگی ویندوزها را طولانی می‌کند

 

گروه خبری: مخاطرات روزنامه‌نگاری

تاریخ ارسال: یکشنبه، 13 اردیبهشتماه 1388  

 

سازمان ملل خواستار حمایت از آزادی و امنیت روزنامه نگاران شد

 
 

دبیر کل سازمان ملل در پیامی به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات خواستار حمایت از آزادی و امنیت روزنامه نگاران شد.  

 
 

دبیر کل سازمان ملل در پیامی به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات خواستار حمایت از آزادی و امنیت روزنامه نگاران شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، بان کی مون در این پیامی که به مناسبت 3 می برابر با 13 اردیبهشت 1388 "روز جهانی ازادی مطبوعات" صادر کرد ضمن ادای احترام به تمامی افرادی که در وضعیتهای دشوار تلاش می کنند تا بقیه جهان به اطلاعات آزاد و بی طرفانه دسترسی داشته باشند خواستار حمایت از آزادی و امنیت روزنامه نگاران شد.

دبیر کل سازمان ملل در این پیام آورده است: ماده 19 اعلامیه جهانی حقوق بشر حق هرفرد در کسب اطلاعات، اندیشه و اخذ و انتشار آن را به تمام وسایل ممکن و بدون ملاحظات مرزی تضمین می کند. در روز جهانی آزادی مطبوعات ما اهمیت اصلی این حق و نیاز به حمایت از روزنامه نگاران و رسانه ها که در خط مقدم این نهضت قرار دارند را بازگو می نماییم.

حملات علیه روزنامه نگاران به گونه ای زشت و به دفعات زیاد به قوت خود باقی مانده است. بر اساس گزارش کمیته حمایت از روزنامه نگاران، امسال 11 روزنامه نگار در حین انجام وظیفه کشته شده اند. در میان آنان لاسانتا ویکرماتونگه که روزنامه نگاری برجسته اهل سریلانکا بود در ماه ژانویه در راه رفتن بر سر کار به قتل رسید. من از دولت سریلانکا در خواست می نمایم تا آنانی که مسئول قتل ایشان بودند را دستگیر و محاکمه نماید. یونسکو جایزه جهانی آزادی مطبوعات 2009 خود را طی مراسمی در دوحه در روز جهانی آزادی مطبوعات به بازماندگان آقای ویکرماتونگه اهدا خواهد کرد.

کمیته حمایت از روزنامه نگاران همچنین گزارش کرده است که از اول دسامبر 2008 تعداد 125 روزنامه نگار در زندان به سر برده اند. برخی از آنان برای سالها و بعضی دیگر نیز بیشتر از یک دهه در بند بوده اند. سه کشور چین، کوبا و اریتره نیمی از این موارد را به خود اختصاص داده اند. من تمامی دولتهایی که روزنامه نگاران را بازداشت کرده اند ترغیب می نمایم تا حقوق ایشان را به گونه ای کامل شامل حق دفاع از خود و درخواست استیناف تضمین نمایند.

قتل و بازداشت، وقیحانه ترین راههایی هستند که بوسیله آنها روزنامه نگاران سرکوب می شوند. غالبا وحشت موجب می گردد روزنامه نگاران خود سانسوری کنند. این نیز غیر قابل قبول است. روزنامه نگاران باید بدون تهدید و اذیت و آزار به کار خود بپردازند.

هر ساله گرامیداشت روز جهانی آزادی مطبوعات فرصتی برای انعکاس نقش مهم رسانه ها در حل مشکلات جهانی است. امسال تمرکزبر توان بالقوه رسانه ها در ارتقای گفتگو، آشتی و درک متقابل است. در واقع مطبوعات نقش حیاتی در به چالش کشیدن نگرشهای ثابت در باره تفاوتهای مذهبی، سیاسی و سایر تفاوتها در میان مردم دارند. همچنین رسانه ها می توانند صدای اقلیتها و گروههای به حاشیه رانده شده باشند و موجب بزرگنمایی و حتی از نو بنا نهادن گفتگو در جامعه یا در سراسر جوامع شوند. رسانه های خبری آزاد و مسئول برای دولت مطلوب و ارتقای اعتماد و دلگرمی بین رهبران و مردم ضروری هستند. دولتهایی که این کار را سرکوب می کنند یا مانع آن می شوند علیه بهترین منافع و جوامع خود عمل می کنند.

در این روز جهانی آزادی مطبوعات اینجانب به تمامی افرادی احترام می گذارم که در وضعیتهای دشوار تلاش می کنند تا بقیه جهان به اطلاعات آزاد و بیطرفانه دسترسی داشته باشند. اجازه دهید عزم خود را برای حمایت از آزادی و امنیت آنان جزم نماییم و اجازه دهید باردیگر تعهد خود را برای رسانه های آزاد و مستقل به عنوان عامل ضروری حقوق بشر، توسعه و صلح اعلام می کنیم.

 
 

ارسال مطلب به:

Cloob del.icio.us  Digg Socializer  
 

 

 

 رسانه‌های جمعی | رسانه‌های اجتماعی | رسانه‌های دیجیتال | رسانه‌های شخصی | روزنامه‌نگاری | علوم ارتباطات | زندگی رسانه‌ای | تبلیغات | سازمان‌های رسانه‌ای | رویدادها

صفحه اول |
راهنمای روزنامه‌نگاران | راهنمای دانشگاه و آموزش | رسانه‌های اجتماعی | برچسب‌ها | پیوندها | نقشه ‌سایت | تبلیغات | درباره ما | RSS

 
 
صفحه اول
رسانه‌های جمعی
رسانه‌های دیجیتال
رسانه‌های شخصی
رسانه‌های اجتماعی
سازمان‌های رسانه‌ای
رویدادهای رسانه‌ای
زندگی رسانه‌ای
علوم ارتباطات
روزنامه‌نگاری
تبلیغات
 
خبرنامه

با وارد کردن ایمیل و مشترک شدن در خبرنامه، مطالب روزانه ارسال می‌شود

 

 

 

 
info-at-medianews.ir Feed Google Plus Twitter Facebook FriendFeed